Košarkaši Mege ubedljivo su savladali Split rezultatom 95:72 u utakmici 8. kola plej-aut faze ABA lige i tako definitivno presudili hrvatskom timu – Dalmatinci se sele u ABA 2 ligu.
Ekipa Vuleta Avdalovića od prvog minuta nametnula je ritam i praktično bez većih oscilacija kontrolisala čitav tok meča.
Megu je do pobede predvodio raspoloženi Nikola Đurišić sa 17 poena, dok su značajan doprinos dali Bogoljub Marković sa 16 i Asim Dulović sa 15, pa je Mega već u trećoj deonici prelomila susret. Split je tek povremeno uspevao da zapreti, ali uz skroman procenat šuta (32%) nije mogao da parira razigranom rivalu.
Ovim porazom Split je ostao na začelju tabele sa skorom 6-19 i bez šanse za opstanak, čime je i matematički potvrđen pad u ABA 2 ligu. Mega je, s druge strane, stigla do pobede iako je još ranije obezbedila opstanak u ligi.
Ostavite komentar