
pre 6 sati 00: 46
Gazeta postavila pitanje Tudoru: Kako da ti jedan ovakav Vlahović sedi na klupi?
Italijanski mediji u superlativu pišu o srpskom napadaču nakoj sjajne noći u Torinu.
Selektor fudbalske reprezentacije Italije, Roberto Manćini priznao je da će se u finalu Lige nacija zasluženo naći nacionalni tim Španije koji je bio bolji od njegove ekipe u polufinalu ovog takmičenja.
Iskusni stručnjak smatra da je "furija" pokazala više i zasluženo došla do pobede, ali on, s druge strane, ne želi da kritikuje svoje igrače.
"Bila je ovo potpuno drugačija utakmica od one koju smo očekivali i za koju smo se spremali. Španija je kontrolisala meč, bolje se snašla u tim okolnostima i na kraju su njeni igrači dali gol u finišu koji ih je odveo dalje i ja im čestitam na tome", rekao je Manćini i dodao:
"Moji igrači su bili dobri, imajući u vodu sve okolnosti i probleme sa kojima se suočavamo, tako da zaista nemam šta da im zamerim. Borili su se, igrali agresivno, ali jednostavno rival je bio bolji".
Finalni meč ovogodišnjeg izdanja Lige nacija na programu je u nedelju, 18. juna kad će se sastati selekcije Španije i Hrvatske (20.45, TV Arena 2 Premium), dok će u borbi za treće mesto igrati Italija i Holandija (15h).
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
06.06.2025 22: 56
Italijan je istakao kako žali odlazak iz reprezentacije...
05.06.2025 22: 54
Španija je savladala Francusku 5:4 (2:0) u polufinalu UEFA takmičenja i plasirala se u finale gde će odmeriti snage sa Portugalom.
29.05.2025 20: 25
Legendarni golman ne razume zbog čega Italija želi da njen fudbal bude kopija tuđeg.
23.03.2025 23: 42
Dramatično je bilo u četvrfinalnom meču Lige nacija između Nemačke i Italije, ali to je bio jedini duel večerašnjeg programa plej-ofa ovog takmičenja koji nije ušao u produžetke, što znači da je veče za nama donelo mnogo dobrog fudbala.
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 7h
pre 6 sati 00: 46
Italijanski mediji u superlativu pišu o srpskom napadaču nakoj sjajne noći u Torinu.
pre 7 sati 00: 15
"Nekad pogodite sa izmenama, nekad ne. Bilo je ispravno pustiti Vlahovića da igra u subotu, a zatim danas početi sa Opendom i Davidom."
pre 7 sati 23: 49
Srpski napadač je istakao da ova mlada ekipa mora još da uči, ali da ima veliki potencijal.
pre 7 sati 23: 45
Samo pola sata bilo je potrebno Dušanu Vlahoviću da postigne dva gola i da ključnom asistencijom, donese remi "staroj dami".
Ostavite komentar