25.05.2023 22:59
(KRAJ) Crvena zvezda - Čukarički (2:1): Dva gola Pešića za preokret i 27. trofej Kupa Srbije MN Press

Crvena zvezda je nakon preokreta savladala Čukarički 2:1 (0:1) i osvojila Kup Srbije, 27. u klupskoj istoriji. Takođe, na ovaj način crveno-beli su postali prva ekipa koja je tri puta uzastopno došla do "duple krune".

Crvena zvezda - Čukarički 2:1 (0:1)

Stadion: "Rajko Mitić"
Sudija: Milan Mitić
Strelac: Pešić u 61. i 76. minutu za Zvezdu, Docić u 21. minutu za Čukarički

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo (58. L. Nikolić), Eraković, Dragović, Azarov - Mijailović, Kanga (58. Kangva) - Bukari, Katai, Ivanić - Pešić

ČUKARIČKI: Belić - Rogan, Drezgić, Kovačević, Tošić, Stevanović - Ivanović, Miladinović, Docić, Adžić (od 63. Ovusu) - Badamosi

(UŽIVO) Finale Kupa: Crvena zvezda - Čukarički

25.05.2023. 22:58

90. MINUT: Četiri minuta nadoknade

Igraće se još 240 sekundi.

25.05.2023. 22:51

87. MINUT: Odličan pokušaj Badamosija

Fantastično je napadač Čukaričkog izveo "makazice", ali je lopta završila preko gola Milana Borjana.

25.05.2023. 22:46

81. MINUT: Čukarički pogađa stativu

Ponovo je Marko Docić pokazao kakav prekid ima. Kapiten Čukaričkog je sa desnog boka poslao centaršut ka golu Crvene zvezde, međutim loptu niko nije dotakao i crveno-bele je spasila stativa.

25.05.2023. 22:40

76. MINUT: Gol! Pešić za 2:1

Crvena zvezda je uspela da preokrene rezultat na 2:1! Mirko Ivanić je uposlio Aleksandra Pešića, koji se odlično snašao i slabijom levom nogom drugi put matirao Nemanju Belića.

25.05.2023. 22:37

72. minut: Rakonjac preti iz prvog kontakta

Napadač koji je par sekundi ranije zamenio Aleksandra Kataija, Marko Rakonjac, glavom je odlično gađao ka golu Čukaričkog ali je Nemanja Belić bio dobro postavljen i uspeo je da interveniše.

25.05.2023. 22:25

61. MINUT: Gol! Pešić za izjednačenje

Rezervitsta, Kings Kangva je uputio odličan centaršut, a Aleksandar Pešić je iz neposredne blizine glavom smestio loptu u mrežu Čukaričkog.

25.05.2023. 22:22

57. MINUT: Zvezda ređa šanse, ali bez promene rezultata

Lopta se nakon jednog centaršuta odbila do Mirka Ivanića, koji je šutirao jako dobro, ali je lopta otišla preko gola.

25.05.2023. 22:16

52. MINUT: Badamosi pokušao glavom

Centrirao je Miladin Stevanović sa desnog boka, a Mohamed Badamosi je pripretio glavom, ali je bio neprecizan, te je lopta završila preko prečke.

25.05.2023. 22:13

48. MINUT: Katai prvi pripretio u nastavku

Mirko Ivanić je odložio loptu za Aleksandra Kataija, koji je šutirao snažno "iz prve", ali je lopta prohujala pored leve stative.

25.05.2023. 22:09

46. MINUT: Bez promena na pauzi

Miloš Milojević i Dušan Kerkez na poluvremenu nisu vršili izmene. Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde i počeli mirnu izgradnju napada.

25.05.2023. 21:52

POLUVREME: Čukarički na putu da napravi veliko iznenađenje

Nakon prvih 45 minuta Čukarički ima prednost od 1:0. Momenat koji je obeležio prvi deo utakmice bio je upravo pogodak "Brđana" iz 21. minuta, kada je Marko Docić direktno iz kornera uspeo da savlada Milana Borjana.

25.05.2023. 21:49

45+2 MINUT: Najbolja prilika za Zvezdu na meču!

Fantastičan napad su iskreirali Mirko Ivanić i Aleksandar Katai, koji je prosledio loptu do Osmana Bukarija, a on šutirao. Nemanja Belić je uspeo da interveniše, nakon čega je natrčao Ivanić, ali je bio neprecizan i lopta je završila van okvira gola.

25.05.2023. 21:51

45. MINUT: Igraće se još tri minuta

Glavni arbitar Milan Mitić je prvo poluvreme produžio za 180 sekundi.

25.05.2023. 21:44

41. MINUT: I Čukarički izbacuje sa gol linije

Crvena zvezda je uspela da pripreti nakon kornera koji je izveo Gelor Kanga. Lopta je došla do Aleksandra Dragovića, nakon čega se lopta odbila do Aleksandra Kataija, ali je neko od defanzivaca gostiju uspeo da "izvadi loptu iz gola".

25.05.2023. 21:42

38. MINUT: Sjajan solo prodor Bukarija i udarac Kange

Osman Bukari je nanizao nekoliko protivničkih defanzivaca, a potom odložio loptu za Gelora Kangu čiji je udarac izblokiran. Bila je ovo tek druga prilika na meču za Crvenu zvezdu.

25.05.2023. 21:36

33. MINUT: Dragović "čisti" sa gol linije

Ponovo je Čukarički pripretio posle kornera. Marko Docić je centrirao, a Nemanja Tošić je pokušao glavom. Lopta je prošla Milana Borjana, ali je Aleksandar Dragović izbacio loptu za gol linije.

25.05.2023. 21:34

31. MINUT: Zvezda u problemu, Čukarički u naletu

Ofanzivna tranzicija gostiju je za sada odlična i to je najveći problem Crvene zvezde. Novu priliku gosti su imali preko Đorđa Ivanovića, koji je istrčao kontranapad, ali je prilikom šuta izblokiran od strane Strahinje Erakovića.

25.05.2023. 21:24

21. MINUT: Gol! Docić pogodio direktno iz kornera

Kapiten Čukaričkog, Marko Docić, je na prelep način pogodio za 1:0. Direktno iz kornera je šutirao levonogi vezista i savladao je Milana Borjana.

25.05.2023. 21:23

20. MINUT: Odlična šansa za Čukarički, stativa spasila Zvezdu

Marko Docić je na sjajan način proigrao Đorđa Ivanovića, čiji je udarac odbranio Milan Borjan, te se lopta od stativu odbila do Mohameda Badamosija, koji je izblokiran i lopta je završila u korneru.

25.05.2023. 21:15

11. MINUT: Zvezda ima inicijativu, ali bez golova

Crveno-beli drže loptu i pokušavaju da kreiraju napad koji bi ozbiljnije ugrozio protivnika, međutim, za sada nije uspela da stvori opasniju situaciju od onog Kataijevog slobodnog udarca.

25.05.2023. 21:06

3. MINUT: Prvi pokušaj Zvezde

Aleksandar Katai je jako dobro pripretio iz slobodnog udarca, ali je golman Čukaričkog Nemanja Belić uspešno intervenisao.

25.05.2023. 21:03

1. MINUT: Utakmica je počela

Pred nama je uzbudljivih 90 minuta, sa centra su krenuli Brđani, ali su ubrzo izgubili loptu, odnosno napravili prekršaj, tako da je u izgradnju napada krenula Zvezda.

25.05.2023. 20:35

Kerkez: Autsajderi smo, ali ćemo se isprsiti Zvezdi

"Praznik je fudbala, tako bi to trebalo da bude. Finale kupa je. Zvezda je favorit, zbog svega što su učinili, ali to ne umanjuje naš učinak i uspeh. Sve kup utakmice igrali smo na strani, pa i finale. Sa razlogom smo u finalu kupa, sve smo rivale pobedili, nismo primili gol. Finale je jedan meč, borimo se za trofej, autsajderi smo i daćemo sve da izgledamo mnogo bolje nego u prvnetsvu. Raduje me što će biti mnogo gledalaca, biće to praznik, daćemo sve do sebe. Ako imate šansu, bar jedan promil, morate da probate da date sve i pokušate da osvojite trofej", istakao je Kerkez.

25.05.2023. 20:30

Milojević: Ova generacija Zvezde može da ispiše istoriju

"Imaćemo jednu dobru utakmicu, termin je evropski. Ekipa Čukaričkog je poletna, mlada, bori se za trofej, a naši igrači moraju da pokažu ozbiljnost i da osvoje drugi trofej u sezoni. Nema slavlja unapred, poštujemo rivala i nadam se da ćemo igrom i angažmanom da dođemo do trofeja", bio je direktan Milojević.

25.05.2023. 20:15

Ovosezonski mešusobni dueli

Ova dva kluba su se ove sezone sastala tri puta i u sva tri navrata crveno-beli su bili uspešniji. Prvi meč na Banovom brdu završen je rezultatom 0:2, potom je na "Rajku Mitiću" bilo 3:0, a treća utakmica na Zvezdinom stadionu takođe je pripala domaćinu 4:0.

25.05.2023. 20:00

Čukarički u borbi za drugi trofej u istoriji

Tim za Banovog brda je svoj prvi i jedini trofej Kupa Srbije osvojio trijumfom nad Partizanom (1:0) na stadionu "Rajko Mitić" 2015. godine, kada je strelac bio aktuelni član Crvene zvezde, Slavoljub Srnić.

25.05.2023. 19:45

Crvena zvezda napada treću uzastopnu "duplu krunu"

Crveno-beli su u Kupu Srbije neporaženi još od 2020. godine s obzirom na to da su vezali 14 uzastopnih pobeda, kao i dva trofeja. Ukoliko večeras trijumfuju osvojiće svoj 27. pehar Kupa, a ući će i u istoriju kao prvi tim kome je pošlo za rukom da veži treću uzastopnu "duplu krunu".

25.05.2023. 19:30

Sastavi

Crvena zvezda: Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Azarov - Mijailović, Kanga - Bukari, Katai, Ivanić - Pešić

Čukarički: Belić - Drezgić, Kovačević, Tošić - Rogan, Miladinović, Docić, Stevanović - Ivanović, Badamosi, Adžić