30.04.2023 21:08
Panatinikos odoleo AEK-u u derbiju, Jovanović i Gaćinović ostaju u egal borbi za titulu MN Press

Panatinaikos i AEK odigrali su 0:0 u derbiju 33. kola grčke lige i ostali su u bodovnom egalu. Tri kola pre kraja i "zeleni" koji sa klupe vodi srpski trener Ivan Jovanović i "žuto-crni" za koje sjajno igra Mijat Gaćinović imaju isti broj bodova i podjednake šanse za titulu.

AEK je nadigrao Panatinaikos u svim segmentima igre sem u golovima. Tu je bilo 0:0 iako su gosti uputili čak 17 udaraca ka golu odličnog golmanma Brinjolija.

Stiven Cuber je u 2. minutu pogodio stativu, zatim je u 35. šutirao tik pored stative, da bi nastavku akcije Eliason bio izblokiran. Mijat Gaćinović i ostali igrači žuto-crnih nisu krunisali svoju nadmoć ni u nastavku jer je Brinjoni sjano odbranio prilike Cubera i Jonsona.

Do kraja plej-ofa ostala su još tri kola, AEK dočekuje Olimpijakos, gostuje Arisu i dočekuje Volos, a Panatinaikos igra u Atini protiv PAOK-a, gostuje Olimpijakosu i na kraju igra protiv Arisa.

Andrija Živković golom u 78. minutu doneo je PAOK-u pobedu nad gradskim rivalom Arisom od 3:2.