(KRAJ) Radnički SM - Crvena zvezda 1:3: Crveno-beli u četvrtfinalu Kupa Srbije

Autor: Sašo Ilijoski

15.03.2023 16:53
(KRAJ) Radnički SM - Crvena zvezda 1:3: Crveno-beli u četvrtfinalu Kupa Srbije FK Crvena zvezda

Partizan je pao u Sremskoj Mitrovici na penal ruletu, pa Radnički na svom terenu želi danas da pokuša da sruši i Crvenu zvezdu (15.00, TV Arena Premium 1). Crveno-beli sa druge strane brane trofej u ovom takmičenju i ne potcenjuju člana Mozzart bet Prve lige Srbije.

Radnički se pred duel sa šampionom Srbije nalazi u sličnoj situaciji kao i minule jeseni kada su "crno-beli" dolazili u Mitrovicu. Tada nisu bili u dobroj formi, ali su bljenuli u samoj završnici kada su stigli do izjendačenja u nadoknadi, a zatim su na penal ruletu imali junaka u golmanu Mihailu Dragićeviću. Taj trijumf podigao je ekipu koja je zeređala sa pobedama.

Poznato pet četvrtfinalista

U Četvrtfinale Kupa Srbije još u novembru su se plasirali Radnik iz Surdulice, TSC, Radnički Niš, Novi Pazar i Vojvodina.

Danas će biti poznata i preostala tri učesnika završnice Kupa Srbije.

Mitrovčani nisu ovog proleća u najboljoj formi, posle poraza i tri remija smenjen je trener Dejan Nikolić. Nadaju se da bi uspeh protiv Zvezde mogao ponovo da ih vrati u pozitivan rezultatski niz.

Zvezda ne igra kako bi to želeli trener, uprava i navijači, ali niže pobede i nalazi se na pet pobeda do odbrane titule. Ali, danas na "Promenadi" znaju da ih ne čeka laka šetnja, već će pri ovom vremenu i nešto težem terenu morati da se pomuče da prođu u četvrtfinale. Trener Miloš Milojević na ovom meču neće imati golgetera Aleksandra Pešića.

Radnički SM - Crvena zvezda 1:3 (1:1)

Stadion: Promenada.

Sudija: Pavle Ilić.

Strelci: K. Đorđević u 38. iz penala za Radnički SM, a Ivanić u 43, Rakonjac u 56. i Kangva u 64. minutu za Crvenu zvezdu.

RADNIČKI SM: Ostojić - Ilić, Ignjatović (od 67. Milicanović), Spasojević, Protić (od 75. Miodragović) - Ivić, Gajić -  Petrović (od 67. Stevanović), Čarapić, S. Ilić (od 57. M. Ilić) - Đorđević (od 67. V. Petrović).

CRVENA ZVEZDA: Borjan (od 73. Vasiljević) - Vigo, Eraković, Leković, Rodić (od 46. Azarov) - Mijailović (od 46. Kangva), Kanga - Bukari, Katai (od 69. S. Mitrović), Ivanić (od 57. Mijatović) - Rakonjac.

(KRAJ) Radnički SM - Crvena zvezda 1:3 (1:1)

15.03.2023. 16:53

Kraj meča, Zvezda se plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije

Kraj meča osmine finala Kupa Srbije. Crvena zvezda je pobedila 3:1 (1:1) i plasirala se u četvrtfinale. Domaćin je poveo golom Đorđevića, ali su gosti preko Ivanića, rakonjca i Kangve stigli do prekreta i nastavili da brane trofej.

15.03.2023. 16:44

85. minut: Crveno-beli napadom čuvaju mrežu Vasiljevića

Napad je najbolja odbrana smatrali su igrači Crvene zvezde, pa su i posle trećeg gola nastavili da napadaju. Imali su nekoliko dorbih napada koje nisu krunisali golom, ali na ovaj način su ostavili golmana Vasiljevića da kisne. Doduše, Petrović je imao solidnu priliku sa domaćina iz kontre, međutim, promnašio je sa 14 metara.

15.03.2023. 16:35

75. minut: Zvezda polako privodi meč kraju, Borjan izašao

Crveno-beli kontrolišu meč, trener Milojević je čak igveo i golmana Milana Borjana pa će gol do kraja braniti Vasiljević.

15.03.2023. 16:34

(VIDEO) Radnički SM - Crvena zvezda 1:3

15.03.2023. 16:24

64. minut: GOOOL! Zvezda uvećava prednost, strelac Kangva

Kingi Kangva uvećava prednost Crvene zvezde, ali ceo posao je završio Azarov. Gruzijski bek je sjajno rpošao po levoj strani, poslao povratnu loptu do Kangve kome je ostao lakši deo posla sa osam metara.

15.03.2023. 16:19

59. minut: veliki promašaj Bukarija

Mogla je Zvezda do trećeg gola, Osman Bukari je izbio sam pred Ostojića i šutirao pored gola. Mogao je da asistira Kangi koji je bio u daleko boljoj situaciji i imao praznu mrežu.

15.03.2023. 16:30

(VIDEO) Radnički SM - Crvena zvezda 1:2

15.03.2023. 16:17

56 minut: GOOOL! Vodi Crvena zvezda, strelac Rakonjac

Totalna ofanziva isplatila se Crvenoj zvezdi u 56. minutu. Dugu akciju je Bukari završio sjajnim centaršutem na visinu peterca odakle je Marko Rakonjac glavom poslao loptu u mrežu.

15.03.2023. 16:10

51. minut: Kangva loše šutira iz idealne pozicije

Katai je servirao veliku priliku Kingsiju Kangvi, ali je izostala završnica. Rezervista crveno-belih loše je zahvatio loptu sa 11 metara i poslao ju je pored gola.

15.03.2023. 16:05

Počeo je drugi deo, Zvezda napravila dve izmene

Nastavljen je meč osmine finala Kupa Srbije. Trener Crvene zvezde napravio je dve izmene, Azarov i Kangva su na terenu umesto Rodića i Mijailovića.

15.03.2023. 15:50

Kraj prvog poluvremena

Kraj prvog dela, Zvezda je napadala od početka meča, Radnički je poveo iz prve šanse i penala, ali je Ivanić izjednačio.

15.03.2023. 15:58

(VIDEO) Radnički Sm - Crvena zvezda 1:1

15.03.2023. 15:47

43. minut: GOOOL! Crvena zvezda izjednačava, Ivanić strelac

Samo pet minuta radovali su se navijači Mitrovčana, ali je Mirko Ivanić izjednačio rezultat. Ofanzivac Crvene zvezde uputio je šut-centaršut ka Aleksandru Kataiju koji je samo zbunio golmana Ostojića, a lopta je završila u mreži.

15.03.2023. 15:54

(VIDEO) Radnički SM - Zvezda 1:0

15.03.2023. 15:41

38. minut: GOOL! Vodi Radnički 1:0, Đorđević precizan sa bele tačke

Penal je izveo Krsta Đorđević i uspeo je da nadmudri Milana Borjana. Dva puta su domaćini stigli do gola Zvezde i poveli su.

15.03.2023. 15:39

36. minut: Penal za Radnički

Posle kornera Radnički je dobio penal. Lopta je pogodila Srđana Mijailovića u ruku i sudija nije imao mnogo dileme.

15.03.2023. 15:35

31. minut: Katai propušta veliku priliku

Druga velika prilika za Zvezdu. Kanga je poslao dobru loptu Kataiju koji je šutiroa sa desetak metara, Ostojiću je lopta prošla ispod ruke, ali je Ignjatović stigao da je izbaci pre nego što je stigla do gol crte.

15.03.2023. 15:30

28. minut: Crveno-beli opsedaju gol Ostojića

Crveno-beli opsedaju gol Miloša Ostojića, ali za sada ne uspevaju i da ga ugroze. Domaćin se odlično brani u dva bloka. Pitanje je koliko će izdržati ovako.

15.03.2023. 15:22

19. minut: Ivanić gađa preko prečke

Zvezda je posle kornera imala možda i najizgledniju priliku do sada. Rakonjac je promašio loptu glavom na prvoj stativi, ali Ivanić je sa nekoliko metara šutirao preko prečke.

15.03.2023. 15:14

11. minut: Crveno-beli napadaju, Mitrovčani se brane

Prvih desetak minuta protekao je u inicijativi crveno-belih koji su su se našli u dva navrata u solidnim pozicijama za udarac, ali su i Vigo i Katai bili izblokirani. Domaćini se za sada brane.

15.03.2023. 15:19

(VIDEO) Nezvani gost u Mitrovici

15.03.2023. 15:10

7. minut: Eraković izneo kucu sa terena

Simpatična situacija na terenu. Sudija je morao da prekine akciju domaćina jer je na teren ušao "nezvani gost" - jedan pas. Malo se zbunio kada je stigao do centra, ali ga je sa terena izneo defanzivac Crvene zvezde Strahinja Eraković.

15.03.2023. 15:00

Počeo je meč u Sremskoj Mitrovici

Počeo je meč u Sremskoj Mitrovici. Teren je solidno poripremljen uprkos što kiša pada već dva sata. Stadion je uprkos lošijim vremenskim uslovima ispunjen do poslednjeg mesta. Ulaznice su bile rasprodate pre dva dana.

15.03.2023. 14:35

Darko Tešović debituje na klupi Mitrovčana

Radnički iz Sremske Mitrovice je pre tri dana otpustio trenera Dejana Nikolića i pred duel sa Crvenom zvezdom imenovao Darka Tešovića za novog šefa stručnog štaba. Nekadašnji fudbaler Partizana će danas debitovati na klupi, a zanimljivo je da se u karijeri već jednom našao u sličnoj situaciji pred kup meč sa Crvenom zvezdom. Pre četiri godine je preuzeo Mačvu iz Šapca neposredno pre duela sa crveno-belima.

15.03.2023. 14:34

Milojević bez Pešića, mladi štoperski par Leković-Eraković

Trener Crvene zvezde Miloš Milojević neće moći danas da računa na golgetera Aleksandra Peišića, pa je ulogu startera dobio Marko Rakonjac. Uz to, odlučio se da igra sa mladim štoperskim tandemom Eraković-Leković, dok je Dragović na klupi.