"Minimalac" Fulama i Totenhema: Brentford i Vulverhempton igraju revanš

05.01.2024 22:55
"Minimalac" Fulama i Totenhema: Brentford i Vulverhempton igraju revanš Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Drugi dan treće runde FA kupa doneo je tri utakmice, a prolaz su obezbedile ekipe Fulama i Totenhema. Brentford i Vulverhempton će morati da odigraju revanše meč jer je utakmica završena nerešenim rezultatom (1:1).

Brentford je dočekao Vulverhempton u duelu dva premijerligaša. Već nakon devet minuta, "vukovi" su igrali sa igračem manje usled nespretne reakcije Žoao Gomeša. To je značajno olakšalo posao domaćinu koji je do prednosti stigao u 41. minutu kada je mrežu zatresao Nil Mopej.

Uprkos brojčanom hendikepu, gosti se nisu lako predali. Čekali su svoje šanse iz kontra napada i eventualnog prekida. Upravo su nakon kornera, odradili akciju nakon koje je Tomi Dojl vrhunskim udarcem sa 18 metara pogodio za 1:1 u 64. minutu. "Pčelice" su do kraja utakmice nastavile da napadaju, ali se Vulverhempton brani veoma organizovano i uspeo da izbori revanš utakmicu koja se igra u slučaju nerešenog rezultata.

Fulam je za protivnika imao ekipu Roterama koja se trenutno takmiči u Čempionšipu. Tim Marka Silve je bio izuzetno dominantan u prvom poluvremenu gde je sve vreme diktirao tempo. Čak 75 posto vremena su "kotidžeri" držali loptu u svojim nogama. Pogodak Bobija Dekordove Rida u 22. minutu je doneo vođstvo domaćinu, a Fulam je mogao i do ubedljivije prednosti do kraja prvog dela igre.

U drugih 45 minuta, Fulam je popustio sa pritiskom i stvorio znatno manje prilika. Ipak, uspevali su drže protivnika pod kontrolom koji nije uspeo da uputi udarac ka golu Berna Lena u drugom poluvremenu. Fulam je tako trijumfom 1:0 uspeo da se plasira u narednu fazu takmičenja.

Treći meč današnjeg programa FA kupa je takođe odigran u Lonodnu gde je Totenhem dočekao Barnli. Iako je domaćin držao više loptu u svojim nogama i imao više šuteva ka golu, ozbiljniji u prvom poluvremenu je bio tim Vensana Kompanija. Nakon što se na pauzu otišlo bez pogodaka, "spursi" su probali da budu konkretniji.

To im se isplatilo tek u 78. minutu kada je Pedro Poro savladao Arijaneta Murića. To je ujedno bio jedini pogodak na meču kojim je Totenhem krunisao svoju dominaciju tokom svih 90 minuta i tako obezbedio plasman u narednu rundu.