pre 35 minuta 18: 14
Prelazni rok je dvosmerna ulica: Aleksandar Stanković na izlaznim vratima Intera? Za sve je kriv fudbaler Liverpula
I pored jasne želje da ostane u redovima "neroazura", stvari se mogu lako promeniti.
Tanjug/AP Photo/Ryan Sun
Italijanski fudbaler Đorđo Kjelini, aktuelni prvotimac Los Anđelesa odlučio je da završi profesionalnu karijeru, javljaju brojni svetski mediji.
Pram tim informacijama tridestdevetogodišnji bivši reprezentativac Italije će u toku dana ovu odluku saopštiti javnosti, ali je njegov cilj i da po odlasku u igračku penziju ostane u fudbalu.
Kako je u nekoliko navrata ranije izjavljivao, njegov cilj da se potpuno posveti radu u Juventusu, da li kao trener ili funkcioner uopšte nije bitno, a pojedini mediji u Italiji pišu da bi ta želja vrlo brzo mogla da mu se ostvari.
Kjelini je za klub iz Torina odigrao više od 500 zvaničnh utakmica i sa crno-belima osvojio 20 trofeja, a od nacionalnog tima Italije se oprostio titulom šampiona Evrope 2021. godine, kada je u finalu na "Vembliju" nakon izvođenja jedanaesteraca savladana Engleska.
Italijan rođen u Livornu, je poslednji zvaničan meč odigrao proteklog vikenda kada je u dresu Los Anđelesa doživeo poraz od Kolumbusa (1:2) i tako propustio priliku da kolekciji trofeja dod ai onaj namenjen najboljem timu u MLS ligi.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
17.05.2026 09: 15
Poljski napadač se porukom zahvalio Barseloni i spreman je za nove izazove.
15.05.2026 22: 15
Robert Levandovski odlazi iz Barselone, ali ne ide u Portugaliju.
28.04.2026 11: 00
Beograd - Milano, 1.000 kilometara, desetak gore ili dole. Reći će neko: "Svejedno je". Ali, nije, nikada bilo, niti će biti. Zanemarljiva je kilometraža, granica, ovaj novi EES sistem... jer kada kolima, po ko zna koji put uđete u Italiju - sve je kao u pesmi "Sara perche ti amo".
09.04.2026 13: 30
Bivši selektor "azura" i trener Juventusa dostavio javnosti i Savezu jasan predlog.
pre 35 minuta 18: 14
I pored jasne želje da ostane u redovima "neroazura", stvari se mogu lako promeniti.
pre 57 minuta 17: 52
Trener Sitija konačno o gorućoj temi...
pre 59 minuta 17: 50
Prema dostupnim informacijama, Čelsi bi za Ruiza mogao da ponudi više od 60 miliona evra. Londonski klub je spreman da ozbiljno uđe u pregovore sa Pari Sen Žermenom, ali posao neće biti jednostavan, jer sam fudbaler trenutno nema nameru da napusti Pariz.
pre 1 sat 17: 44
Reprezentativni levi bek se definitivno vraća u Seriju A.
Ostavite komentar