
pre 5 sati 23: 00
Šef Ferarija potvrdio ono što svi iščekuju: Vratiće se stari Luis Hamilton
Nije ovo sezona kakva se očekivala od Luisa Hamiltona, ali ništa još nije gotovo.
Fudbaleri Barselone pobedili su sinoć u Madridu ekipu Reala rezultatom 1:0 (1:0) u prvom meču polufinala španskog Kupa kralja. Momenat odluke dogodio se u 26. minutu.
Trener Katalonaca, Ćavi Ernandez, istakao je da je zadovoljan rezultatom, ali ne i igrom koju je njegov tim pružio.
"Veoma pozitivan rezultat. Srećan sam zbog truda koji smo uložili i kako smo odbranom suzili Real na njegovom terenu. Bila je ovo teška utakmica i zato nam je pobeda tako velika. Nismo znali kako da zadržimo loptu ali smo se dobro branili bez nje. Zadovoljan sam ali moramo bolje sa loptom. Ne smemo rivalu prepustiti da dominira. Rezultatom sam zadovoljan ali igrom i ne baš", izjavio je Ćavi nakon meča.
Dodao je da nije bilo u planu da Barselona igra bez lopte:
"Nismo hteli da igramo ovako, protivnik nas je naterao na to. Nismo izdali naš model igre ali moramo da se branimo kada smo prinuđeni. Sve je to fudbal. Statistika sve govori. Nisam zadovoljan što smo imali 35 odsto posed lopte, vezni red nije imao kontrolu, ali kako da oduzmete loptu Modriću i Krosu? Patili smo ali nismo dopustili rivalu da stvori šanse. Ovo nije fudbal kako želimo da igramo jer hoćemo da stvaramo više šansi", zaključio je Ćavi.
Revanš meč na "Kamp Nou" zakazan je za 5. april.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
05.04.2023 23: 33
Trener Barselone Ćavi Ernandez smatra da je drugi gol Reala skrojio konačan ishod.
04.04.2023 17: 40
Trener Barselone Ćavi Ernandez veruje da će njegov tim uspeti da se ponovo suprotstavi Real Madridu i uđe u finale Kupa kralja.
19.03.2023 10: 47
Fudbaleri Barselone dočekuju Real Madrid u 287. "El klasiku" (21.00, TV Arena 1 Premium).
02.03.2023 14: 46
Real Madrid dočekuje Barselonu (21.00, TV Arena Premium 1) u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Kralja i u blagoj su prednosti jer Kataloncima nedostaju Levandovski, Dembele i Pedri.
pre 5 sati 22: 58
Velika bitka vodila se na "Enfildu" uoči otvaranja Lige šampiona gde su tri boda na kraju ostala na domaćem terenu - i to u sudijskoj nadoknadi!
pre 5 sati 22: 55
Bajern je pobedio Čelsi 3:1 (2:1) u pšrvom kolu UEFA Lige šampiona.
pre 5 sati 22: 53
Francuski klub je u prvom kolu nove sezone savladao Atalantu 4:0 (2:0).
pre 6 sati 22: 08
Mančester Junajted u prošloj sezoni inkasirao 666,5 miliona funti.
Ostavite komentar