Bajern kontrolisao meč i zasluženo slavio: Koman slomio Pari Sen Žermen

komentari (1)

14.02.2023 22:56
Bajern kontrolisao meč i zasluženo slavio: Koman slomio Pari Sen Žermen Guliver/AP Photo/Christophe Ena, File

Derbi osmine finala Lige šampiona između Pari Sen Žermena i Bajerna u prvom poluvremenu nije ispunio očekivanja, ali su navijači u drugih 45 minuta prisustvovali duelu vrednom naziva derbi. Na kraju su gosti iz Minhena slavili 1:0 (1:0).

Od starta meča izabranici Julijana Nagelsmana imali su inicijativu, lopta je u njihovom posedu bila 57% vremena, a uputili su i deset udaraca ka golu Đanluiđija Donarume. Ipak, nisu uspeli da dođu do gola te se na poluvreme otišlo bez pogodaka.

Potom se Bajern još više otvorio, bilo je jasno da žele da povedu, a to im je pošlo za rukom u 53. minutu kada je Alfonso Dejvis uputio sjajan centaršut, a Kingsli Koman sjajno otvorio stopalo i savladao Đanluiđija Donarumu.

Podsećanja radi, isti igrač je bio strelac i u finalu Lige šampiona 2020. godine između ovih ekipa, kada je u 59. minutu ispostaviće se doneo minhenskom klubu trofej u elitnom takmičenju.

Posle gola Bajerna, Kristofer Galtije rešio je da više nema šta da čeka, i u igru uveo Kilijana Mbapea koji je odmah doneo mnogo toga u napadu Parižana. Uspeo je da postigne i gol posle dodavanja Nuna Mendeša, ali je pogodak ipak poništen zbog ofsajda Portugalca.

Bajern sada pred revanš meč, koji je na programu 8. marta, ima gol prednosti, ali i domaću publiku na svojoj strani u drugom duelu ovih timova.