Bajern Hari Kejn Luis Dijaz Majkl Olise cunami napad 145 golova sezona fudbal | Arena Sport
srb
najnovije
Bundesliga

Bajenov cunami kao nekad Barsin MSN: Kejn, Dijaz i Olise produkovali 145 golova u sezoni

komentari (0)

Autor: Sašo Ilijoski

16.04.2026 14:30
Hari Kejn postiže 50. gol u sezoni Tanjug/Tom Weller/dpa via AP
Hari Kejn postiže 50. gol u sezoni

Bajern je u 180 minuta potukao "kralja", pobedio je Real i na "Bernabeu" (2:1) i u Minhenu (4:3) i nastavio da korača ka finalu UEFA Lige šampiona. Spektakularni revanš meč je mogao da ode na drugu stranu, Real je propustio nekoliko zicera za 2:4, ali onda je, kao i tokom sezone u finišu proradio najbolji napadački trio u svetru ove sezone.

Luis Dijaz je upisao 24. gol u sezoni, Majkl Olise je, na šestu asistenciju Harija Kejna, 18. golom potpisao polufinale sa Pari sen Žermenom. 

"Bila je to veoma emotivna utakmica. Imali smo mnogo poseda i uvek smo imali osećaj da možemo da postignemo gol. Ali Real Madrid je Real Madrid. Oni su uvek pretnja. Navijači su nam takođe pomogli. Ostali smo mirni i osećali smo da će da dođe naš trenutak", rekao je trener Bavaraca Vensan Kompani.

KOD vs MSN

Bajern 2025/26 - 145

Luis Dijaz - 24 golova/18 asistencija
Hari Kejn - 50 golova/6 asistencija
Majkl Olise - 18 golova/29 asistencija

Barselona 2015/16 - 207
Lionel Mesi - 41 gol/24 asistencije
Luis Suarez - 59 golova/26 asistencija
Nejmar - 30 golova/27 asistencija

Verovao je Kompani u Harija Kejna, Luisa Dijaza i Majkla Olisea (popularni KOD), a kako i ne bi kad su ove sezone produkovali 145 golova! Hari Kejn je na 50. meču u sezoni upoisao 50. gol, dodao je šest asistencija, Luis Dijaz je postigao 24 pogodaka uz 18 asistencija, dok je Majkl Olise najbolji dodavač u Evropi sa 29 asistencija, a uz to je 18 puta zatresao mrežu. Od 105 golova u Bundesligi oni su postigli 58 golova, uz 39 asistencija!

Trozubac na kontu ima 92 gola i 53 asistencije, a ostalo im je do kraja sezone 9 ili 10 utakmica. Uz to Olisea ostaju samo još tri asistencije da nadmaši svetski rekord Lionela Mesija (31) po broju asistencija u jednoj sezoni.

Gde će ovaj trio zaustaviti ostaje da se vidi, mada je realno teško da nadmaše "ludu" sezonu Lionela Mesija, Luisa Suareza i Nejmara u Barseloni (2015/16), kada su zajednički imali učinak do 130 golova i 77 asistencija.

Mesi je upiusao 41 gol i 24 asistencije, Suarez 59 pogodaka i 26 gol dodavanja, a Nejmar je 30 puta pogađao metu, a 27 puta to omogućavao saigračima. Bilo, teško će se ponoviti...

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar