(KRAJ, VIDEO) UEFA Liga šampiona: Bajern - Lacio 3:0, Real Sosijedad - PSŽ 1:2

05.03.2024 22:55
Hari Kejn, udarna "pesnica" Bajerna Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader
Hari Kejn, udarna "pesnica" Bajerna

Bajern dočekuje Lacio u Minhenu i samo prolaz u četvrtfinale mogao bi za nijansu da popravi jako loš utisak iz ove sezone. Bavarci odavno nisu tim kakav po kvalitetu igrača može da bude, od trofeja u zemlji su se praktično oprostili i ostaje im samo UEFA Liga šampiona da naprave čudo i navijačima podare radost koja bi prebrisala sve muke iz Bundeslige i Kupa Nemačke. Ako propuste ovu poslednju šansu, pričaće se godinama o najgoroj sezoni Bavaraca u poslednjih 15 godina.

Rimljani su na "Olimpiku" uspeli pametno da odigraju, da se odbrane, iskoriste momenat da stignu do prednosti od 1:0 i sada je na njima da pokušaju da je odbrane. Patrik i Rovelja se još nisu potpuno oporavili, dok kod Bavaraca sem isključenog riumskog tragičara Upamekana, neće biti ni Komana, Sara, Saše Boja i Mazrauija.

Real Sosijedad je na "Parku prinčeva" u prvih sat vremena bio egal u polju sa Pari sen Žermenom, imao možda i bolje prilike za gol, a onda je proradio Kilijan Mbape i večeras će imati jako težak zadatak da kontrolisano napadnu i stignu prednost Francuza, a da se pritom odbrane od kontri.

Karlos Fernandez, Merkelenc, Munjoz, Odriozola i Zaharjan izostaju u ekipi Aguasila, dok Luis Enrike ne može da računa na Marka Asensija, pored kvarteta koji je dugo van stroja (Kimpembe, Kurzava, Riko, Škrinjar).

Bajern - Lacio 3:0 (2:0)

Stadion: "Arena" u Minhenu.
Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija).
Strelci: Hari Kejn u 38. i 66, Miler u 45+2. minutu.

BAJERN: Nojer - Kimih, De Liht, Dajer, Gereiro (od 78. A. Dejvis) - Pavlović, Gorecka - Sane (od 88. Lajmer), Miler (od 78. Tel), Musiala (od 90. Gnabri) - Kejn.

LACIO: Provedel - Marušić, Mario Gila, Romanjoli, Pelegrini - Genduzi, Vesino (od 61. Kataldi), Luis Alberto (od 80. Kamada) - Zakanji (od 61. Isaksen), Imobile (od 61. Kastaljos), Felipe Anderson (od 75. Pedro).

Real Sosijedad - PSŽ 1:2 (0:1)

Stadion: "Real Arena".
Sudija: Majkl Oliver (Engleska),.
Strelci: Merino u 89. za Sosijedad, a Kilijan Mbape u 15. i 56. minutu za PSŽ.

REAL SOSIJEDAD: Remiro - Traore, Zubeldija (od 76. Pašeko), Le Norman, Galan - Braiz Mendez (od 61. Turientes), Zubimendi (od 83. Olasagasti), Merino - Kubo, Ojarzabal (od 76. Andre Silva), Beker (od 61. Barenečea).

PSŽ: Donaruma - Hakimi (od 83. Soler), Lukas Berlado, L. Ernandez, Nuno Mendeš (od 62. Mukiele) - Zair-Emeri, Vitinja, Fabijan Ruiz (od 77. Ugarte) - Dembele (od 83. Kolo Muani), Mbape, Barkola (od 46. Kang-In).

UEFA Liga šampiona, osmina finala revanši

Danas

(0:1) Bajern - Lacio 3:0 (2:0)
/Kejn 38, 66, Miler 45+2/

(0:2) Real Sosijedad - PSŽ 1:2 (0:1)
/Merino 89 - Mbape 15, 56/

(1:0) Real Madrid - Lajpcig 21.00  (TV Arena 1 Premium)
(3:1) Mančester siti - Kopenhagen 21.00 (TV Arena 2 Premium)

Utorak, 12. mart

(1:1) Barselona - Napoli 21.00
(0:1) Arsenal - Porto 21.00

Sreda, 13. mart

(0:1) Atletiko M. - Inter 21.00
(1:1) Borusija D. - PSV 21.00

(UŽIVO) Revanši osmine finala Lige šampiona: Bajern - Lacio 3:0, Sosijedad - PSŽ 1:2

05.03.2024. 22:58

Kraj u San Sebastijanu: Sosijedad - PSŽ 1:2

Kraj u San Sebastijanu: Sosijedad - PSŽ 1:2.

05.03.2024. 22:52

89. minut: GOOOL! Sosijedad smanjio na 1:2, strelac Merino

Kapiten Sosijedada Mikel Merino golom je naplatio želju domaćina da se iz ovog dvomeča osmine finala ne izađe sa "nulom".

05.03.2024. 22:53

Kraj u Minhenu: Bajern - Lacio 3:0

Kraj u Minhenu: Bajern - Lacio 3:0. Hari Kejn dva puta i Tomas Miler odveli su Bavarce u četvrtfinale. Lacio je potpuno razbijen u Minhenu.

05.03.2024. 22:41

78. minut: Velika odbrana Donarume

Velika odbrana Donarume u San Sebastijanu. Turientes je šutirao sa dva metra, ali je golman PSŽ-a refleksno odbranio.

05.03.2024. 22:30

71. minut: Miler pogađa stativu

Bajern igra na turbo pogon, želi da potpuno deklasira Rimljane, Tomas Miler je pogodio stativu, a Musijala poslao projektil pored gola.

05.03.2024. 22:25

66. minut: GOOOL! Vodi Bajern 3:0, strelac Hari Kejn

Bajern vodi 3:0, drugi put je Provedela matirao Hari Kejn. Odbijenu loptu engleski lisac sporveo je u mrežu. Rimljani su na konpcima.

05.03.2024. 22:18

56. minut: GOOOL! Vodi PSŽ 0:2, strelac Mbape

Savršena akcija PSŽ-a, sedam-osam dodavanja i lopta u prostor za Mbapea. Trk gazele i laka egzekucija. Sve je rešeno u San Sebastijanu. PSŽ je i u nastavku "gazio" rivala, igraju odlično.

05.03.2024. 22:11

52. minut: Lacio traži penal, Vinčić ništa nije dosudio

Ćiro Imobile je bio u prilici, dokačio je loptu, ali ga je telom odneo De Liht. Lacio je tražio penal, sudija Vinčić nije smatrao da je to bio start za penal.

05.03.2024. 22:00

Počela su druga poluvremena u Nemačkoj i Španiji

Počela su druga poluvremena u Nemačkoj i Španiji, Bajern vodi 2:0 protiv Lacija, PSŽ ima prednopst od 1:0 protiv Sosijedada.

05.03.2024. 21:51

Kraj prvog dela u San Sebastijanu: Sosijedad - PSŽ 0:1

Kraj prvog dela u San Sebastijanu: Sosijedad - PSŽ 0:1, strelac Kilijan Mbape.

05.03.2024. 21:50

Kraj prvog dela u Minhenu, Bajern - Lacio 2:0

Kraj prvog dela u Minhenu, Bajern - Lacio 2:0, strelci Kejn i Miler.

05.03.2024. 21:48

45+2. minut: GOOOL! Vodi Bajern 2:0, strelac Tomas Miler

Kakav kraj za Bajern, vodi 2:0 na poluvremenu. Posle kornera De Liht je šutirao iskosa sa desne strane, a Tomas Miler, koji nije bio u ofsajdu, prosledio loptu u mrežu.

05.03.2024. 21:39

39. minut: GOOOL! Vodi Bajern 1:0, strelac Hari Kejn

Kažnjava Bajern promašaj Imobilea. Posle duže akcije, povratne lopte i promašene od strane Kimiha, Hari Kejn je sa šest-sedam metara pogodio mrežu pred Marušićem. Vodi Bajern 1:0 protiv Lacija, skor je izjednačen.

05.03.2024. 21:37

37. minut: Imobile promašio zicer

Veliki promašaj Ćira Imobilea! Lacio jedva da je stizao do gola Bajerna, a onda se ukazala velika prilika Imobileu kada je lopta promenilča pravac i došla do njega koji ju je sa tri-četiri metra poslao glavom pored gola.

05.03.2024. 21:31

29. minut: Mbape umalo da duplira prednost PSŽ-a

Igra PSŽ dobar presing protiv Sosijedada, osvojenu loptu je Barkola proeldio do Mbapea koji je šutirao u bliži ugao, ali je golman Remiro nogom odbranio.

05.03.2024. 21:26

24. minut: Bajern opseda gol Lacija

Bajern opseda gol Lacija, stvara prilike, ali za sada nema gola. Golman Provedel i odbrana odolevaju za sada.

05.03.2024. 21:18

15. minut: GOOOL! Vodi PSŽ 0:1, strelac Mbape

Kilijan Mbape je velemajstor. Postigao je golčinu za vođstvo PSŽ-a u San Sebastijanu i to bukvalno iz situacije "jedan na tri" i to iskosa sa leve strane. Dva puta je zalomio rivale, a onda pogodio suprotan ugao. I pritom pocepao mrežu, ali stvarno.

05.03.2024. 21:12

10. minut: Veliki promašaj Barkole

Neverovatno šta nije realizovao Barkola. Kilijan Mbape je protutnjao po levoj strani, poslao sjajan pas ka Barkoli na dva metra od gola, ali je mladi krilnbi napadač pogodio golmana Ramira.

05.03.2024. 21:09

8. minut: Umalo nismo videli autogol godine u San Sebastijanu

Levi bek PSŽ-a Nuno Mendes umalo nije postigao autogol sezone u Ligi šampiona. Na ne tako oštar cenatršut Bekera reagovao je loše i glavom poslao loptu tik pored stative skamenjenog Donarume.

05.03.2024. 21:07

6. minut: Sane propušta prvu priliku za Bajern

Bajern je propustio prvu dobru priliku protiv Lacija. Dobro organizovanu polukontru propustio je Sane. Dobio je pravovremenu loptu od Milera i sa 12 metara šutirao u Provedela.

05.03.2024. 21:00

Počeli su mečevi u Minhenu i San Sebanstijanu

Počeli su mečevi u Minhenu i San Sebanstijanu.

05.03.2024. 20:07

Startna postava Lacija

05.03.2024. 20:05

Aleksandar Pavlović u startnoj postavi Bajerna

Trener Bajerna Tomas Tuhel za večerašnji revanš meč sa Lacijom odlučio se da šansu od prvog minuta pruži Aleksandru Pavloviću, izuzetno talentovanom igraču koga želi u selekciji Srbije da vidi i Dragan Stojković.

05.03.2024. 20:04