Pari Sen Žermen izborio je novo finale Lige šampiona posle iscrpljujućeg dvomeča sa Bajernom, u kojem je francuski prvak ukupnim rezultatom 6:5 stigao do završne borbe za evropsku krunu.
Posle spektakularnih 5:4 u prvom susretu, revanš u Minhenu završen je nerešeno 1:1, što je Parižanima bilo dovoljno za prolaz dalje.
Junak gostiju bio je Usman Dembele, dok je jedini pogodak za Bajern postigao Hari Kejn u samoj završnici utakmice.
Trener Pari Sen Žermena Luis Enrike posle meča nije skrivao zadovoljstvo načinom na koji je njegova ekipa odgovorila na pritisak jednog od najvećih evropskih klubova.
"Bili smo čvršći i sigurniji u odbrani nego u napadu, ali upravo je to pokazalo karakter ove ekipe. Protiv tima kakav je Bajern morate da budete spremni na ogromnu borbu tokom svih 90 minuta“, rekao je Luis Enrike.
Španski stručnjak istakao je da plasman u drugo uzastopno finale potvrđuje kontinuitet koji je njegov tim izgradio poslednjih sezona.
"Presrećni smo što smo ponovo među dve najbolje ekipe Evrope. Meč je bio izuzetno zahtevan i igran u visokom ritmu. Bajern igra vrhunski fudbal i veoma smo slični po stilu obe ekipe vole visok presing i agresivan pristup“, objasnio je trener Parižana.
Enrike je naglasio da ekipa sada ima samo jedan cilj osvajanje trofeja namenjenog prvaku Evrope.
"Naši navijači zaslužuju ovakav trenutak. Želimo da im poklonimo Ligu šampiona“, poručio je trener francuskog šampiona.
Pari Sen Žermen će u finalu igrati protiv Arsenala, koji je dan ranije obezbedio plasman u završnicu elitnog takmičenja.
Veliko finale biće odigrano u Budimpešti, u subotu 30. maja, a početak meča zakazan je za neuobičajen termin od 18 časova.
Ostavite komentar