(VIDEO) KRAJ, UEFA Liga šampiona: Imobile sa penala srušio Bajern, goropadni Mbape pogurao PSŽ do sigurne pobede

14.02.2024 22:53
Kilijan Mbape, prva zvezda PSŽ se oporavio od povrede Guliver
Kilijan Mbape, prva zvezda PSŽ se oporavio od povrede

Mančester siti i Real Madrid su u utorak opravdali uloge favorita u prvim mečevima osmine finala UEFA Lige šampiona, a danas to moraju da opravdaju Bajern iz Minhena i PSŽ. Fudbaleri nemačkog i francuskog šampiona su pod većim pritiskom jer njima niko neće oprostiti novi neuspeh u ranoj fazi eminentnog takmičenja.

Bavarci gostuju Laciju na "Olimpiku" i s obzirom na izuzetno promenljivu formu pitanje je koliko su favoriti u prvom meču. Bajer ih je lako počistio sa terena u derbiju Bundeslige, usledile su nove kritike, samokritike a treneru Tomas Tuhel malo je reći trese se klupa - nogare su mu poprilično stanjene i eliminacija u ovoj fazi sigurno bi dovela da tektonskih promena. Jer, Bajern je 11 od poslednjih 12 sezona prolazio u četvrtfinale LŠ, samo su u sezoni 2018/19. ispali od Liverpula u osmini finala. Lacio igra toplo hladno, ali ne postoji ekipa kojoj Ćiro Imobile ne može da pogodi mrežu. Rimljani i Bavarci su igrali u osmini finala Lige šampiona u sezoni 2020/21. i Nemci su slavili 4:1 u Rimu, te 2:1 u Minhenu.

Pari sen Žermen sa Kilijanom Mbapeom dočekuje Real Sosijedad. Trener Luis Enrike dobro poznaje rivala i zna vrlo dobro da njegova ekipa ne sme da ponavlja greške iz Lige 1 iako u njoj gazi sigurnim korakom ka odbrani titule. "Sveci" jesu napravili restart tima, ne funkcioniše još kako se očekuje, ali gazda Al Kelaifi sigurno bi počeo da sumnja pravilnost izbora u bivšeg selektora Španije.

Sosijedad je grupnu fazu odigrao vrlo dobro, završio je iza Intera i u Mikel Ojarzabalu na terenu imaju produženu ruku trenera Imanola Aguasila. Videćemo da li će moći da pariraju PSŽ-u na "Parku Prinčeva", ali umeju da odigraju na rezultat. Ove dve ekipe prvi put igraju u Evropi.

Lacio - Bajern 1:0 (0:0)

Stadion: Olimpiko.
Sudija: Fransoa Leteksije (Francuska).
Strelac: Imobile u 69. minutu iz penala.

LACIO: Provedel - Marušić, Mario Hila (od 81. Patrik), Romanjoli, Hisaj (od 60. Lazari) - Genduzi, Kataldi, Luis Alberto (od 81. Kamada) - Isaksen (od 74. Pedro), Imobile (od 74. Kasteljanos), Felipe Anderson.

BAJERN: Nojer - Mazraui, Upamekano, Kim, Gereiro - Kimih, Gorecka (od 73. de Liht) - Sane (od 82. Tel), Miler (od 82. Čupo Moting), Musiala - Kejn.

PSŽ - Real Sosijedad 2:0 (0:0)

Stadion: Park Prinčeva.
Sudija: Marko Gvida (Italija).
Strelac: Mbape u 58. i Barkola u 70 minutu.

PARI SEN ŽERMEN: Donaruma - Hakimi, Markinjos, Pereira (od 70. L. Ernandez), Lukas Beraldo - Zair-Emeri, Fabijan Ruiz, Vitinja - Dembele, Mbape, Barkola (od 70. Asensio).

REAL SOSIJEDAD: Remiro - Traore, Zubeldia, Le Normand (od 79. Pašeko), Galan - Mendez (od 79. Turientes), Zubimendi, Merino - Kubo, Andre Silva (od 79. Sadik), Berenečea (od 66. Zaharijan).

UEFA Liga šampiona (1/8 finala): Lacio - Bajern 1:0, PSŽ - Sosijedad 2:0

14.02.2024. 22:53

Kraj u Parizu: PSŽ - Sosijedad 2:0

Kraj u Parizu: PSŽ - Sosijedad 2:0. Odolevali su Španci sat vremena, a onda se razgoropadio Kilijan Mbape. Zalsužen trijumf Parižana.

14.02.2024. 22:52

Kraj u Rimu: Lacio - Bajern 1:0

Kraj u Rimu: Lacio - Bajern 1:0. Bavarci su razočarali, Lacio se branio, pa iskoristio penal i prvi put pobedio Bavarce u trećem odmeravanju snaga.

14.02.2024. 22:48

90. minut: PSŽ vodi 2:0, još četiri minuta

PSŽ vodi 2:0, još četiri minuta.

14.02.2024. 22:47

90. minut na Olimpiku: Vodi Lacio, još šet minuta nadoknade

Vodi Lacio još šet minuta nadoknade.

14.02.2024. 22:29

70. minut: GOOOL! Vodi PSŽ 2:0, strelac Barkola

Duplirao je PSŽ prednost, Barkola je prošao kao brzi voz po levoj strani, a onda loptu gurnu ispod golmana u mrežu.

14.02.2024. 22:25

69. minut: GOOOL! Vodi Lacio 1:0 protiv Bajerna, strelac Ćiro Imobile iz penala

Ćiro Imobile pogađa sa penala, Lacio vodi 1:0 protiv Bajerna.

14.02.2024. 22:24

66. minut: Penal za Lacio i crveni za Upamekana

Penal za Lacio i crveni za Upamekana. Bio je neoprezan štoper Bajerna, đonom je srušio Isaksena i zaradio crveni karton, a Ćiro Imobile će izvesti penal.

14.02.2024. 22:22

64. minut: Mbape pogađa prečku

PSŽ je preuzeo potpunu kontrolu, Kilijan Mbape je sjajno šutirao ali je Remiro zakačio loptu i skrenuo je u prečku.

14.02.2024. 22:17

58. minut: GOOOL! Vodi PSŽ protiv Sosijedada, strelac Kilijan Mbape

Evo i prvog gola ove večeri. Kilijan Mbape je u stilu Brus Lija na drugoj stativi sproveo loptu u mrežu za vođstvo PSŽ-protiv Sosijedada.

14.02.2024. 22:06

48. minut: Isaksen promašio zicer za Lacio

Veliku priliku imao je Lacio i nije je iskoristio. Luis Alberto je proigrao Isaksena koji je izašao sam pred Nojera, ali se spetljao i šutirao pravo u golmana Bavaraca.

14.02.2024. 22:02

Počela su druga poluvremena u Parizu i Rimu

14.02.2024. 21:49

Poluvreme u Parizu: PSŽ - Sosijedad 0:0

Poluvreme u Parizu: PSŽ - Sosijedad 0:0. Tri dobre prilike za PSŽ, ali i četiri dobra pokušaja gostiju, uz prečku Merina, rezime su duela na Parku Prinčeva.

14.02.2024. 21:48

Poluvreme u Rimu: Lacio - Bajern 0:0

Poluvreme u Rimu, Lacio - Bajern 0:0. Tri dobra pokušaja Bajerna i nijedan Lacija za 45 minuta.

14.02.2024. 21:47

45. minut: Merino "polomio" prečku u Parizu

Kapiten Sosijedada Merino uputio je pravi projektil ka golu PSŽ-a i pogodio je samo prečku. Fantastičan udarac sa preko 20 metara.

14.02.2024. 21:41

40. minut: Veliki promašaj Musijale u Rimu

Kakvu je priliku propustio Musijala za Bajern. Ovo je teže promašiti nego pogoditi...

14.02.2024. 21:33

32. minut: Sreća uz Lacio, Sanea centimetri delili od gola

Imao je Bajern slobodan udarac, očekivao se šut Kejna sa 17 metara. Međutim, uigran prekid je ostavio saneu mogućnost da šutira što je i učinio veoma dobro. Bilo bi odlično da lopta nije prohujala koji centimetar od stative.

14.02.2024. 21:26

25. minut: Dembele samo u spoljni deo mreže

Sjajnu tranziciju ima PSŽ, drugi put na meču su lako došli do prilike za pogodak. Usman Dembele je sa slične pozicije iz koje je šutirao Mbape na početku meča pogodio samo spoljni deo mreže.

14.02.2024. 21:25

25. minut: Tvrda "nula" na Olimpiku

Nema golova, nema ni velikih prilika na "Olimpiku" u prvoj četvrtini meča. Defanziva je ipak italijanski specijalitet, sem udarca Kejna, gosti iz Bavarske nisu uzspevali da probiju blok Lacija. Domaćin se brani i vreba, za sada nije imao priliku da zada neki udarac.

14.02.2024. 21:23

23. minut: Andre Silva umalo strelac

Novu veliku priliku propustio je Sosijedad u Parizu. Kubo je sajno centrirao sa desne strane, a Andre Silva "tukao" glavom. Lopta je prošla tik pored stative "zaleđenog" Donarume.

14.02.2024. 21:17

15. minut: Markinjos spasio Donarumu

Veliku priliku proipustio je Sosijeda u Parizu. Sjajan prekid su izveo, Merino je vratio loptu u sredinu, ali je Markinjos između dvojice igrača uspeo da loptu izbije u korner. PSŽ ima prividnu kontroluz meča, međutim, presing gostima donosi poneku priliku za gol.

14.02.2024. 21:08

6. minut: Prilike za Mbapea i Kejna

Bajern i PSŽ su propustili po jednu priliku protiv Lacija, odnosno Sosijedada. Kilijan Mbape je dobio dobru loptu u prostor, ali je golman Sosijedada odbranio udarac. U Rimu je Bajern prvi propustio veliku priliku, Hari Kejn je loptu poslao sa pet metara preko prečke na asistenciju Tomasa Milera.

14.02.2024. 21:00