(VIDEO) KRAJ, UEFA Liga šampiona - osmina finala: Pobede Reala i Sitija

13.02.2024 22:55
Brahim Dijaz slavi gol Reala u Lajpcigu Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader
Brahim Dijaz slavi gol Reala u Lajpcigu

Aktuelni vladar Evrope Mančester siti i uvek jedan od tri favorita za podizanje najznačajnijeg klupskog pehara Real Madrid gostovanjima u Kopenhagenu i Lajpcigu otvaraju nokaut fazu (osmina finala) UEFA Lige šampiona.

Ako je suditi po trenutnoj formi, onda su gosti iz Madrida veliki favoriti. Zgromili su Đronu u derbiju Primere, Vinisijus Žunior je konačno fit, pa je "puštao kišu" na Bernabeu, a golovima se vratio i Džud Belingem (ne igra zbog povrede), pa je trener Karlo Anćeloti manje zabrinut što i dalje krpi štopersku liniju zbog povreda Edera Militaoa i Alabe.

Sa druge strane, Lajpcig ne liči na onaj tim s početka sezone, u poslednjih pet mečeva Bundeslige osvojili su samo četiri boda. Ali, Lajpcig u Bundesligi i Lajpcig u UEFA Ligi šampiona nije isti tim. Treba očekivati veliku borbu, Nemci će čekati tranziciju i uzdati se u Luija Opendu, strelca četiri gola na poslednja četiri meča. Ova dva kluba igrala su 2022. u grupnoj fazi i oba puta su domaćini slavili: Real u Madridu je bilo 2:0, a u Lajpcigu 3:2.

Mančester siti je konačno kompletan, oporavili su se Erling Haland i Džon Stons i ekipa je uspela da nadoknadi minus u Premijer ligi. U seriji su od 10 uzastopnih pobeda u svim takmičenjima, ali - nikad nisu pobedili u Kopenhagenu! Dva puta su Danci, 2009. u Ligi Evrope (2:2) i 2022. u Ligi šampiona (0:0) uspeli da odole. Na "Etihadu" je već bila stvar rutine za Siti (2:1, 5:0), ali treba osvojiti "Parken".

Lajpcig - Real 0:1 (0:0)

Stadion: "RB Arena".
Sudija: Irfan Peljto (BiH).
Strelac: Brahim Dijaz u 48. minutu.

LAJPCIG: Gulaši - Simakan, Orban, Klosterman, Raum - Olmo (od 75. Elmas), Hajnrihs (od 75. Haidara), Šlager, Simons - Šeško, Openda (od 75. Poulsen).

REAL MADRID: Lunin - Karvahal, Načo, Čuameni, Mendi - Valverde, Kros, Kamavinga - Brahim Dijaz (od 84. Lukas Vaskez), Rodrigo (od 84. Hoselu), Vinisijus Žunior.

Kopenhagen - Mančester siti 1:3 (1:2)

Stadion: "Parken".
Sudija: Hoze Marija Sančez (Španija).
Strelci: Matson u 34. za Kopenhagen, a De Brujne u 10, Bernardo Silva u 45+1, Foden u 90+3.  minutu za Siti.

KOPENHAGEN: Grabara - Mekena, Vavro, Diks, Jelart - Matson (od 81. Sorensen), Jensen, Diogo Gonkalveš (od 70. Hojlund) - Elijanusi, Klaeson (od 55. Kornelijus), Elias Ahuri (od 81. Larson).

MANČESTER SITI: Ederson - Voker, Stons, Ruben Dijaš, Ake - Rodri - Foden, Bernardo Silva (od 78. Mateus Nuneš), De Brujne, Griliš (od 21. Doku) - Haland.

UEFA Liga šampiona (1/8 finala): Lajpcig - Real M 0:1, Kopenhagen - M. Siti 1:3

13.02.2024. 22:54

Kraj meča: Lajpcig - Real madrid 0:1

Kraj meča u Lajpcigu i pobeda Reala 1:0.

Kraj meča: Kopenhagen - Mančester siti 1:2

Kraj meča na Parkenu, pobeda Mančester sitija nad Kopenhagenom 2:1 i korak napred ka četvrtfinalu UEFA Lige šampiona.

13.02.2024. 22:53

90+3. GOOOL! Vodi Mančester siti 3:1, strelac Foden

Pormašili su zicere Mateus Nunes i Haland, ali Fil Foden je golom stavio tačku na trijumf.

13.02.2024. 22:41

80. minut: Lunin sve brani u Lajpcigu, osam odbrana

Andrij Lunin, golman Reala čini čuda u Lajpcigu. Nakupio je čak osam odbrana do sada, fenomenlano je odbranio zicer Šešku sa šest-sedam metara. Prva figura meča, bez svake sumnje.

13.02.2024. 22:36

75. minut: Siti čuva prednost, Haland pogodio prečku

Napad je najbolja odbrana, pa tim načinom Mančester siti čuva prednost na Parkenu. Mogao je Doku da uveća da golman nije napravio bravuru, dok je Haland pogodio prečku.

13.02.2024. 22:31

72. minut;Vinisijus pogađa stativu

Opasan je Real iz kontre, ali dve nisu realizovali. Prvo je Rodrigo šutirao pored stative, da bi Vinisijus Žunior sa sedam metara pogodio stativu. Mogli su Madriđani da reše meč.

13.02.2024. 22:22

62. minut: Ofanziva Lajpciga, strelci "poste"

Dobro igra Lajpcig, može se reći bolje od Reala, ali nema raspoloženog strelca. Dolaze Nemci u prilike za gol, ali su promašivali Šeško i Dani Olmo. I golman Lunin iz sversdo "pomaže" da stoji na semaforu 0:1.

13.02.2024. 22:09

48. minut: GOOOL! Vodi Real u Lajpcigu, strelac Brahim Dijaz

Brahim Dijaz igra sjajno u poslednje vreme, nanizao je trojicu igrača po desnoj strani, povukao loptu unutra a zatim je poslao u dalji ugao. Real vodi u Lajpcigu 1:0.

13.02.2024. 22:05

Počelo je drugo poluvreme u Kopenhagenu

Počelo je drugo poluvreme na meču Kopenhagen - Mančester siti 1:2.

Počelo je drugo poluvreme u Lajpcigu

Počelo je drugo poluvreme na meču Lajpcig - Real Madrid 0:0.

13.02.2024. 21:50

Kraj poluvremena u Danskoj: Kopenhagen - Mančester siti 1:2

Siti je dobio prvih 45 minuta na Parkenu. Gol De Brujnea, a pa bomba Matsona i na kraju kvalitet je u rezultat pretvorio Bernardo Silva.

13.02.2024. 21:49

Kraj poluvremena u Nemačkoj: Lajpcig - Real 0:0

Nema golova u Lajpcigu, bilo je mnogo prilika, one veće su promašili domaćini, ali su Rodrigo i Vinisijus prokockali dve za Real.

13.02.2024. 21:47

45. minut: GOOOL! Vodi Siti u Kopenhagenu 2:1, strelac Bernardo Silva

Ponovo vodi Siti na Parkenu. Posle duže akcije Sitija, De Brujne je asistirao Bernardu Silvi koji je ušao između linija i onda prebacio golmana za novo vođstvo Sitija u Kopenhagenu 2:1.

13.02.2024. 21:35

34. minut: GOOOL! Kopenhagen izjednačio protiv Sitija 1:1, strelac Matson

Izjednačenje na Parkenu. Matson je poslao "bombu" sa 22-23 metra i pogodio sam ugao gola Sitija. Kopenhagen je stigao do 1:1.

13.02.2024. 21:22

21. minut: Prinudna izmena Sitija, Grilliša zamenio Doku

Mančester siti dominira na "Parkenu", ima prednost, ali je menadžer Pep Gvardiola morao da izvrši prinudnu izmenu. Džek Griliš je dobio udarac u mišić i ne može da nastavi meč. Ušao je Žeremi Doku.

13.02.2024. 21:20

20. minut: Nova propuštena prilika Šeška

Lajpcig je bolji rival od Reala u prvoj četvrtini meča, a napadač Šeško je propustio treću priliku. Pono se dobro kretao, dobio je loptu na vreme, ali iskosa pogodio samo spoljni deo mreže.

13.02.2024. 21:12

11. minut: GOOOL! Vodi Siti u Kopenhagenu, strelac De Brujne

Majstor je Kevin de Brujne. Utrčao je u prazan prostor i iskosa sa desne strane pogodio suprtotan ugao. Vodi Siti 1:0 protiv Kopenhagena.

13.02.2024. 21:10

10. minut: Lunin čuva Real

Lajpcig igra bolje, napada, stvara šanse, ali za sada je golman Reala Lunin prvo ime. Šeško je izašao iskosa sam pred njega, ali je Ukrajinac pokazao kvalitet.

13.02.2024. 21:07

7. minut: Nestvaran promašaj Akea u Kopenhagenu

Siti je stvorio priliku posle kornera. Dijaš je šutirao glavom, golman odbio loptu, a Ake sa dva metra promašio ceo gol. Nestvaran promašaj.

13.02.2024. 21:03

2. minut: Ofsajd spasio Real

Nije prošlo ni 120 sekundi a lopta se našla u mreži Reala. Šeško je ubacio loptu glavom sa tri metra posle šuta Šlagera, ali je podignuta sudijska zastavica zbog ofsajda. Gledao se gol u VAR sobi i potvrđena je odluka sudija. Mada...

13.02.2024. 21:00

Počeli su prvi mečevi osmine finala Lige šampiona

Počeli su mečevi u Lajpcigu i Kopenhagenu.

13.02.2024. 20:39

Džud Belingem ostao kod kuće, šta može Vili Orban?

Povreda Džuda Belingema na derbiju protiv Đirone nije teška, ali zahteva odmor, pa je trener Reala Karlo Anćeloti rešio da ga i ne povede u Lajpcig.

Sa druge starne, kapiten i komandant odbrane Nemačkog tima Vili Orban se vratio na teren posle gotovo pet meseci pauze, nije možda spreman još uvek za svih 90 minuta, ali zna se kakvu sigurnost donosi u odbrani. Neće mu biti lako sa brzim igračima Madriđana, ali na strani Mađara je bogato iskustvo

13.02.2024. 20:10