(KRAJ, VIDEO) UEFA Liga šampiona: Real - Lajpcig 1:1, Mančester siti - Kopenhagen 3:1

06.03.2024 22:53
Vinisijus Žunior, as Reala Tanjug/(AP Photo/Dave Thompson)
Vinisijus Žunior, as Reala

Real Madrid sa prednošću dočekuje Lajpcig (21.00, TV Arena 1 Premium), dok Mančester siti ima "plus dva" i na "Etihadu" igra protiv Kopenhagena (TV Arena 2 premium) u revanš mečevima osmine finala UEFA Lige šampiona. Dva najveća favorita za osvajanje trofeja 1. juna na stadionu "Vembli" večeras pred svojim navijačima trebalo bi da samo stave pečat na plasman među osam najboljih.

Real je iz drugog pokušaja slavio u Lajpcigu, ali nemački tim je uvek sposoban da izvede dobru tranziciju što je trenera Karla Anćelotija navelo da bude u izjavama jako oprezan. Daleko od toga da je zabrinut, jer je forma tima stabilna, ali Lui Openda, Šeško i ostali ofanzivci "red bula" mogu uvek da naprave rivalu problem. Zato nema opuštanja kod "kralja", uradiće sve da već posle prvih 45 minuta potvrde prolazak u četvrtfinale.

Mančester siti ne bi trebalo da ima teži posao protiv Kopenhagena iako je Pep Gvardiola "otkrio" da je "lopta okrugla i da je sve moguće". Ono što pep nije izustio jeste njegov kolega Jakub Nestrup na klupi Kopenhagena

"Proći Siti je skoro pa nemaguće".

Mančester siti - Kopenhagen 3:1 (3:1)

Stadion: "Etihad".
Sudija: Espen Eskas (Norveška).
Strelci: Akanđi u 5, Alvarez u 9, Haland u 45+3. za Siti, a Elijanusi u 29. minutu za Kopenhagen.

MANČESTER SITI: Ederson - Luis, Dijaš (od 68. Stons), Akanđi, Gvardiol - Rodri (od 46. Gomez), Kovačić, Nuneš (od 74. Hamilton) - Alvarez, Haland (od 88. Rajt), Bob.

KOPENHAGEN: Grabara - Ankersen, Jelert (od 78. Meling), Vavro, Mekena, Diks - Froholt (od 58. Matson), Oskarson (od 69. Kornelius), Klem (od 69. Hojlund) - Ačuri (od 58. Barđi), Elijunusi.

Real Madrid - Lajpcig 1:1 (0:0)

Stadion: Santijago Bernabeu.
Sudija: Davide Masa (Italija).
Strelac: Vinisijus Žunior u 65. za Real, a Orban u 68. minutu za Lajpcig.

REAL MADRID: Lunin - Karvahal, Načo, Ridiger, Mendi - Kamavinga (od 46. Rodrigo), Čuameni, Kros (od 77. Modrić), Valverde - Belingem (od 85. Hoselu), Vinisijus.

LAJPCIG: Gulaši - Henrihs, Orban, Lukeba, Raum - Haidara (od 90. Kampl), Šlager (od 85. Elmas), Simons, Olmo - Šeško (od 85. Baumgartner), Openda (od 77. Poulsen).

/V. Žunior 65 - Orban 68/

(3:1) Mančester siti - Kopenhagen 3:1 (3:1)

Kraj u Mančesteru: Siti - Kopenhagen 3:1

Mančester siti je lako ponovio rezultat iz Danske, a pritom je Gvardiola odmorio polovinu startera.

06.03.2024. 22:52

Kraj u Madridu: Real - Lajpcig 1:1

Real je u četvrtfinalu, Lajpcig je bio bolji rival, ali nije imao raspoloženog strelca. Časno su se oprostili od Lige šampiona.

06.03.2024. 22:49

90+2. minut: Olmo pogađa prečku

Olmo je mogao meč da uvede u produžetke. Pokušao je lobom da matira Lunina i pogodio samo prečku.

06.03.2024. 22:45

90. minut: Real čuva rezultat i prolaz

Ispucao se Lajpcig, Real čuva rezultat i prolaz. Modrić je doneo stabilnosveznom redu.

06.03.2024. 22:37

80. minut: Lajpcig u naletima

Lajpcig napada, šutirali su Olmo, Openda, Henriks, ali nema drugog gola. Real se brani.

06.03.2024. 22:31

70. minut: Kopenhagen bio bliži drugom golu

Siti kontroliše meč, ali je Matson imao veliku šansu za drugi gol Kopenhagena, velika odbrana golmana Sitija.

06.03.2024. 22:27

68. minut: GOOOL! Lajpcig izjednačuje na 1:1, strelac Orban

Brzo je uzvratio Lajpcig, Vili Orban je zatresao mrežu posle centaršuta sa leve strane.

06.03.2024. 22:24

65. minut: GOOOL! Vodi Real 1:0, strelac Vinisijus Žunior

Sevnula je kontra Reala, Kros je oduzeo loptu, dodao do Belingema koji je sačekao utrčavanje Vinisijusa Žuniora. Pravovremen pas i još bolja završnica Brazilca za 1:0.

06.03.2024. 22:21

63. minut: Prva šansa Reala

Ulaskom Rodriga prodisao je Realov napad. Brazilac je imao prvu dobru priliku za Madriđane na meču, odbranio je Gulaši njegov udarac sa 12-13 metara.

06.03.2024. 22:14

60. minut: Lajpcig preti iz presinga

Lajpcig je nastavio sa visokim presingom, oduzeli su nekoliko lopti, sledili su centaršutevi, ali odbrana Reala je za sada sigurna.

06.03.2024. 22:05

48. minut: Openda ne koristi grešku Lunina

Neodlučan je bio golman Reala Lunin, Openda je stigao do lopte pre njega, ali se nije odlučio da šutira iz "mrtvog ugla" već je odlučio da dribla pa pogrešio. Lunin je ispravio grešku.

06.03.2024. 22:02

Počela su druga poluvremena u Madridu i Mančesteru

Počela su druga poluvremena u Madridu i Mančesteru. Real je izvrpio izmenu, Anćeloti je uveo napadača Rodriga umesto veoma nesnađenog Kamavinge.

06.03.2024. 21:48

45+3. minut: GOOOL! Siti vodi 3:1 na poluvremenu, strelac Haland

Vodi Siti na poluvremenu 3:1, a za to je "krivac" Erling Haland. Pas Rodrija od preko 40 metara primio je u šesnaestercu, oslobodio se rivala i pogodio bliži ugao. Bio je ovo 41 gol u Ligi šampiona za Norvežanina u 37 mečeva.

06.03.2024. 21:47

Kraj prvog dela u Madridu: Real - Lajpcig 0:0

Nema golova u Madridu posle prvih 45 minuta. Real drži nulu, navijači negoduju, a a Lajpcigovi žale za šansama Opende.

06.03.2024. 21:42

43. minut: Lunin brani udarac Simonsa, Openda opet promašio

Kombinovali su dugo igračli Lajpciga, Simons je dobio loptu na 15 metara, šutirao, ali je Lunin odbranio. Treću priliku Openda nije iskoristio. Približava se polako mreži, pogodio je spoljni deo.

06.03.2024. 21:37

37. minut: Real ne liči na sebe

Real ne liči na sebe, a i Karlo Anćeloti je izveo postavu sa velikim brojem veznih igrača a samo Vinisijusom kao krilnim napadačem. Madriđani čuvaju loptu, ali su potpuno bezopasni. Pogotovo se u svojoj koži ne oseća Kamavinga koji više i ne zna gde treba da stoji. Lajpcig je imao dve šanse, ali posle toga nije uspevao da pripreti.

06.03.2024. 21:32

29. minut: GOOOL! Kopenhagen smanjuje na 2:1, strelac Elijanusi

Postiže Kopenhagen gol, zasluženo posle nekoliko dobrih akcija. Elijanusi je ušao u dobru priliku, posle pete saigrača i pogodio za 2:1.

06.03.2024. 21:25

24. minut: Siti lagano ide ka cilju

Dva brza pogotka dali su dodatnu opuštenost igračima Mančester sitija koji uživaju u nadmetanju sa Kopenhagenom. Danci se upiru svom snagom da zatresu mrežu, što nisu učinili na poslednjih pet mečeva na tlu Engleske.

06.03.2024. 21:23

23. minut: Real igra ziheraški, Lajpcig pretio

Polovina prvog poluvremena u Madridu, navijači Reala nisu zadovoljni. Igraju domaćini ziheraški, sa viškom igrača u veznom redu i bez ijedne napadačke akcije. Lajpcig je imao dobre dve prilike, Openda je obe promašio.

06.03.2024. 21:16

16. minut: Drugi promašaj Opende

Lajpcig igra mnogo bolje uj prvih 15 minuta, lako stiže do gola Reala, a Lui Openda je promašio još biolju priliku. Stigao je u kontri do 12-13 metara od golmana Lunina i šutirao pored gola.

06.03.2024. 21:13

13. minut: Loš udarac Opende

Imao je Lajpcig novi dobar napad, Ćavi Simons je omogućio Luiju Opendi prostor da šutira sa 16 metara, ali je napadač Lajpciga to učinio jako loše i pored gola.

06.03.2024. 21:11

9. minut: GOOOL! Vodi Siti 2:0, strelac Hulijan Alvarez

Smeši se Kopenhagenu katastrofa jer kombinovani tim Sitija napada kao da ima dva gola manjka a ne tri viška. Rodri je pogodio prečku, ona je došla do Alvareza iskosa sa leve strane. Argentinac je šutirao jako ka golu, ali pravo u golmana kome je ona prošla kroz ruke i završila u mreži. Veliki kiks Grabare.

06.03.2024. 21:07

5. minut: GOOOL! Vodi Siti 1:0, strelac Akanđi

Prvi korner za Siti i odmah gol. Alvarez je izveo prekid na pet-šest metara, a štoper Akanđi postigao efektan pogodak u stilu Halanda.

06.03.2024. 21:00

Počeli su mečevi u Madridu i Mančesteru

Počeli su mečevi u Madridu i Mančesteru, Real ima gol prednosti protiv Lajpciga, a Siti dva protiv Kopenhagena posle privih mečeva osmine finala Lige šampiona.

06.03.2024. 20:28