Rasplet u grupi H: Barselona prva, Porto drugi, Šahtjor u Ligi Evrope

13.12.2023 23:11
Slavlje fudbalera Antverpena Tanjug/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert
Slavlje fudbalera Antverpena

Fudbaleri Antverpena napravili su veliko iznenađenje i pobedili Barselonu 3:2 (1:1) u poslednjem kolu UEFA Lige šampiona.

Nažalost, ovaj trijumf neće im doneti proleće u Evropi, ali je svakako veliki uspeh.

Belgijski klub u vođstvo doveo je Artur Vermeren već u drugom minutu, da bi Feran Tores u 35. izjednačio na 1:1.

Vinsent Jansen je početkom drugog poluvremena vratio prednost Antverpenu, i rezultat od 2:1 je dugo bio na snazi.

Tačnije, sve do 91. minuta kada je Mark Giu uspeo da nadmudri golmana domaćih Žana Buteza, ali je svega šezdeset sekundi kasnije Žorž Ilenikena doneo pobedu svom timu i digao ceo stadion na noge.

Spektakularno je bilo i u drugom meču ove grupe u kome su Porto i Šahtjor igrali za drugo mesto i prolaz u nokaut fazu, a uspešniji je bio portugalski tim.

Venderson Galeno je postigao dva gola u prvom poluvremenu, odgovorio je Danilo Sikan, ali je u drugih 45 minuta Porto golovima Mehdija Taremija i defanzivca Pepea napravio veliki korak ka trijumfu.

Šahtjor je spasao Stefan Eustakio autogolom, ali je Francisko Konsisao u 82. minutu pogodio za 5:2, te je pogodak Eguinalda u 88. samo ublažio poraz ukrajinskog predstavnika koji sezonu nastavlja u Ligi Evrope.