(KRAJ, VIDEO) UEFA Liga šampiona: Arsenal - Porto 1:0 - 4:2 penalima

12.03.2024 23:50
Bukajo Saka, krilo Arsenala Tanjug/Zac Goodwin/PA via AP
Bukajo Saka, krilo Arsenala

Mančester sitiju, Real Madridu, Pari sen Žermenu i Bajernu večeras će se u četvrtfinalu UEFA Lige šampiona priključiti još dva tima: Barselona ili Napoli, odnosno Arsenal ili Porto.

Barselona je sa stadiona "Dijego Armando Maradona" u prestonicu Katalonije ponela 1:1, na papiru je blagi favorit da se nađe među osam elitnog takmičenja, ali daleko od toga da Napoli nema šanse. Trener Ćavi Ernadez odlazi na kraju sezone sa "Kamp Nou", ali nije nebitno na kakav način.

Ni večeras neće imati Alonsa, Baldea, Gavija, Pedrija, Ferana Tores i Frenkija De Jonga, ali uz sebe ima jedan pozitivan bilans od prošle sezone kada su uspeli da eliminišu Napolitance u UEFA Ligi Evrope. Biće to i okršaj Roberta Levandovskog i Viktora Osimena, dvojice golgetera koji nisu u najboljem momentu.

Na ispitu karaktera biće i Arsenal. Marko Grujić i igrači Portoa slavili su u prvom meču 1:0, ali Arsenal je u velikoj formi, golgeterski je izuzetan, pogotovo na "Emiratima". Uz to, na svom stadionu su tri puta dočekivali Porto i sva tri puta su pobedili bez primljenog gola - 2:0 (2006), 4:0 (2008) i 5:0 (2010).

Barselona - Napoli 3:1 (2:1)

Stadion: Kamp Nou.
Sudija: Dani Makeli (Holandija).
Strelci: Fermin Lopez u 15, Kanselo u 17, Levandovski u 83. za Barselonu, a Rahmani u 30. minutu za Napoli.

BARSELONA: Ter Štegen - Kunde, Arauho, Kubarsi, Kanselo -  Kristensen (od 60. Romeu), Gundogan, Lopez (od 60. S. Roberto) - Rafinja (od 81. Žoao Feliks), Levandovski, Jamal.

NAPOLI: Meret - Di Lorenco, Rahmani, Huan Žezus, Mario Rui (od 67. Olivera) - Traore (od 78. Raspadori), Lobotka, Anguisa - Kvaratskelija (od 90+2. Ngonge), Osimen, Politano (od 67. Lindstrom).

Arsenal - Porto 1:0 (1:0, 1:0) - 4:2 penalima

Stadion: "Emirati".
Sudija: Klemen Turpan (Francuska).
Strelac: Trosar u 41. minutu.

Penal serija: Edegard 1:0, Pepe Akino 1:1, Kai Haverc 2:1, Vendel 2:1 - brani Raja, Saka 3:1, Grujić 3:2, Rajs 4:2, Galeno 4:2, brani Raja.

ARSENAL: Raja - Vajt, Saliba, Gabrijel, Kivior (od 106. Zinčenko) - Odegard, Rajs, Žoržinjo (od 83. Gabrijel Žezus) - Saka, Haverc, Trosar (od 106. Nketia).

PORTO: Diogo Kosta - Žoao Mario (od 86. Sančez), Pepe, Otavio, Vendel - Niko Gonzales (od 102. Eustakio), Pepe, Varela (od 90+4. Grujić) - F. Konseisao (od 102. Borhes), Evanilson (od 86. Taremi), Galeno.

Liga šampiona, osmina finala

(1:1) Barselona - Napoli 3:1 (2:1)
/F. Lopez 15, Kanselo 17, Levandovski 83 - Rahmani 30/

(0:1) Arsenal - Porto 1:0 (1:0) - 4:2 posle penala
/Trosar 41/

(0:1) Atletiko - Inter 21:00 (AP1)

(1:1) Borusija Dortmund - PSV 21:00 (AP2)

(UŽIVO) Revanši osmine finala Lige šampiona: Barselona - Napoli, Arsenal - Porto

12.03.2024. 23:49

Penal serija u Londonu: Arsenal - Porto 1:0 - 4:2 penalima

12.03.2024. 23:37

Kraj produžetaka u Londonu: Arsenal - Porto 1:0, odlučuju penali

12.03.2024. 23:34

118. minut: Penali na vidiku

Ostalo je dva minuta do kraja produžetaka, nema prilika, ni energije da se slomi neka od odbrana. Sve smo bliži penalima.

12.03.2024. 23:27

110. minut: Otavio sprečio Saku

Odlična akcija Arsenala, Edegard i Žezus stvorili su priliku Saki, ali Otavio je ušao u šut krilu domaćina i spasio ekipu.

12.03.2024. 23:21

Počeo je drugi produžetak u Londonu

Počeo je drugi produžetak u Londonu.

12.03.2024. 23:19

Kraj prvog produžetka u Londonu: Arsenal - Porto 1:0

Kraj prvog produžetka u Londonu: Arsenal - Porto 1:0.

12.03.2024. 23:14

101. minut: Pokušaj Taremija

Pravi mali rat na terenu. Nema prilika, Taremi je pokušao posle tranzicije, pored gola.

12.03.2024. 23:02

Počeo je prvi produžetak u Londonu

Počeo je prvi produžetak u Londonu.

12.03.2024. 22:55

Kraj u Londonu: Arsenal - Porto 1:0, igraće se produžeci

Kraj u Londonu: Arsenal - Porto 1:0, igraju se produžeci.

12.03.2024. 22:54

90+5. minut: Povreda Varele, ulazi Marko Grujić

Povredio se Varela, iznet je sa terena, na terenu je Marko Grujić.

Kraj u Španiji: Barselona - Napoli 3:1

Kraj u Španiji: Barselona - Napoli 3:1. Katalonci su u četvrtfinalu UEFA Lige šampiona.

12.03.2024. 22:50

89. minut: Prečka Olivere

Levi bek Napolija Matias Olivera nije imao sreće, poslao je sjajan  udarac ali je lopta zatresla prečku.

12.03.2024. 22:45

83. minut: GOOOL! Vodi Barselona 3:1, strelac Levandovski

Savršena akcija Serhija Roberta i Gundogana lako je završio Levandovski. Vodi Barsa 3:1.

12.03.2024. 22:43

83. minut: Prva izmena na meču u Londonu

Prva izmena na meču u Londonu, Gabrijel Žezus je ušao umesto Žoržinja i odmah imao priliku da postigne gol.

12.03.2024. 22:38

77. minut: Meret čuva Napoli u igri

Golman Aleks Meret čuva Načpoliju nadu na Kamp Nou. Odbranio je dva udarca Levandovskog i Rafinje.

12.03.2024. 22:31

70. minut: Dve prilike Barselone i poništen gol

U periodu od 67. do 70. minuta Barselona je propustila dve prilike preko Rafinje i Serhija Roberta, dok je Laminu Jamalu poništen gol zbog ofsajda.

12.03.2024. 22:30

68. minut: Poništen gol Arsenala

Martin Edegard je zatresao mrežu Portoa, ali je sudija dosudio prekršaj.

12.03.2024. 22:18

55. minut: Sjajna intervencija Mereta

Rafiunja je stigao u situaciju "jedan na jedan" sa golmanom Napolija Meretom ali ga nije savladao.

12.03.2024. 22:13

52. minut: Napoli juri izjednačenje

Napaoli je naapao u drugom delu, Kvaratskelija, pa Osimen pokušali su da izjednače, ali bez uspeha.

12.03.2024. 22:01

Počela su druga poluvremena u Barseloni i Londonu

Počela su druga poluvremena u Barseloni i Londonu. Baraselona vodi protiv Napolija 2:1, a Arsenal protiv Portoa 1:0.

12.03.2024. 21:49

Kraj poluvremena u Barseloni: Barselona - Napoli 2:1

Kraj poluvremena u Londonu: Arsenal - Porto 1:0

12.03.2024. 21:41

41. minut: GOOOL! Vodi Arsenal 1:0, strelac Trosar

Maestralan pas između dvojice igrača uputio je Odegard, a Trosar je sjajno završio akciju za vođstvo Arsenala.

12.03.2024. 21:39

37. minut: Ter Štegten spasava Barsu

Napoli napada, Di Lorenco je imao situaciju "jedan na jedan", ali golman Ter Štegen je izašao kao pobednik.

12.03.2024. 21:30

30. minut: GOOOL! Napolismanjuje na 2:1, strelac Rahmani

Napoli se ne predaje, posle dobrog prodora Politana i povratnog pasa, Rahmani sa visine penala smanjuje prednost Barselone na 2:1.

12.03.2024. 21:23

23. minut: Arsenal pritiska, Porto opasan iz kontre

Arsenal vrši pritisak, ali Porto se iskusno brani kroz posed. Pokušavalio su Odegard i Gabrijel da promene rezultat u korist engleskog kluba, ali Evanilson je sa dva pokušaja pokazao da je Porto opasan iz kontri.

12.03.2024. 21:18

17. minut: GOOOL! Vodi Barselona 2:0, strelac Kanselo

Prošlo je nešto više od 60 sekundi od gola, Barseleona je uvećala prednost. Brza kongtra, špas Jamala za Rafinju, stativa ali lopta se odbila do Kansela koji mirno realizuje zicer. Vodi Barsa 2:0.

12.03.2024. 21:16

15. minut: GOOOL! Vodi Barselona 1:0, strelac Fermin Lopez

Dva puta je pokušavao FErmin Lopez do sada, ali posle povratne lopte Rafinje pogodio je mrežu za vođstvo Barselone protiv Napolija.

12.03.2024. 21:13

13. minut: Kosta brani udarac Sake

Posle oduzetre lopte Bukajo Saka je šutirao sa 12-13 metara, ali pravo u golmana Kostu.

12.03.2024. 21:10

10. minut: Barselona u ofanzivi

Barselona je u ofanzivi, Lamine Jamal je imao nekoliko prodora, ali bez dobre završnice.

12.03.2024. 21:09

10. minut: Nema golova u Londonu, a ni šansi

Nema golova u Londonu, sem pokušaja Bena Vajta glavom, ništa se nije ozbiljnije dogodilo pred golovima. Porto dobro sprečava Arsenal da uspostavi svoju igru.

12.03.2024. 21:00

Počeli su mečevi u Barseloni i Londonu

Počeli su mečevi u Barseloni i Londonu, Barselona i Napoli su u prvom meču odigrali 1:1, Arsenal ima gol manjka protiv Portoa u revanšu osmine finala UEFA Lige šampiona.

12.03.2024. 19:23