07.03.2023 23:07
Čelsi nije bankrotirao, ali "milioneri" jesu: Sterling i Haverc odveli "plavce" u četvrtfinale Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Čelsi nije bankrotirao, ali "milioneri" iz Dortmunda jesu! Golovima Rahima Sterlinga i Kaja Haverca sa bele tačke, ekipa iz Londona je nadoknadila minus iz prvog meča i pobedom od 2:0 (1:0) plasirala se u četvrtfinale Lige šampiona. Bili su bolji izabranici Grema Potera sve do drugog gola, a zatim su imali i sreće da se odbrane. U svakom slučaju, za sada su spasili sezonu.

Ima Čelsi kvalitetan tim, a protiv Borusije je od starta pokazao i veliku želju da nadoknadi minus iz Dortmunda. Leteli su po terenu igrači Grema Potera, naterali su goste iz Nemačke da se brane, a posle prilika Žoao Feliksa (5), Kaija Haverca (8, 28 stativa, 38 poništen gol), stigli su iz 10. udarca do vožstva. Rahim Sterling je na 12-13 metara od gola prvo ražestio navijače jer je promašio ceo fudbal. Ipak, lopta mu je ostala u posedu, a posle srećnog driblinga podigao je "Stamford Bridž" na noge jer je pocepao mrežu Mejera. Nemci napadali kad im je domaćin ukazao priliku za to, udarac Rojsa iz slobodnog udarca je odbranio Kepa.

Samo što je počeo drugi deo igre, Čelsi je dobio penal. Čilvel je pokušao da centrira sa leve strane, Volfa je lopta pogodila u ruku i posle gledanja snimka sudija Dani Makeli je pokazao na belu tačku. Kai Haverc je u 50. minutu promašio penal, pogodio je stativu! Međutim, penal je bio ponovljen, a Haverc nije pogrešio.

Nisu "milioneri" hteli da bankrotiraju na "Satmfrod Bridžu" bez borbe, napali su žestoko, ali Rejna, Belingam i Volf u 20 minuta ofanzive nisu uspevali da matiraju Kepu. Galager je matirao odbranu Dortmunda u 76. minutu, ali je bio u ofsajdu. Čelsi se branio i na kraju uspeo da prođe u četvrtfinale

Čelsi - Borusija D. 2:0 (1:0)

Stadion: Stamford Bridž.
Sudija: Dani Makeli (Holandija)
Strelac: Sterling u 44, Haverc u 53. iz penala.

ČELSI: Kepa - Fofana, Kulibali, Kukurelja - Džejms, Kovaćič (od 83. Pulišić), Enco Fernandez (od 87. Zakarija), Čilvel - Streling (od 83. Loftus Čik), Žoao Feliks (od 64. Galager), Haverc.

BORUSIJA DORTMUND: Mejer - Volf, Zile, Šloterbek, Gereiro - Džan, Salih Ozdžan (od 64. Bionoe-Gitens) - Brant (od 5. Rejna), Belingem, Rojs - Ale (od 77. Malen).