Autor: Sašo Ilijoski

07.03.2023 23:08
(KRAJ) UEFA Liga šampiona: Čelsi preokrenuo protiv Borusije, Benfika pregazila Briž Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Čelsi nije bankrotirao, ali "milioneri" iz Dortmunda jesu! Golovima Rahima Sterlinga i Kaja Haverca sa bele tačke, ekipa iz Londona je nadoknadila minus iz prvog meča i pobedom od 2:0 (1:0) plasirala se u četvrtfinale Lige šampiona. Bili su bolji izabranici Grema Potera sve do drugog gola, a zatim su imali i sreće da se odbrane. U svakom slučaju, za sada su spasili sezonu.

Benfika je mnogo bolji tim od Klub Briža, posle slavlja u Belgiji (2:0), bilo je samo pitanje na kako efektan način će lisabonski "orlovi" overiti plasman u četvrtfinale Lige šampiona. Igrali su "kao da je 0:0", majstorija petom Žoao Marija je poništio ofsajd, ali je su prolazak atraktivno rešili do kraja prvog dela Rafa Silva i Gonkalo Ramos, pa su na kraju slavili 5:1 (2:0).

Čelsi - Borusija D. 2:0

Stadion: Stamford Bridž.
Sudija: Dani Makeli (Holandija)
Strelci: Sterling u 44. i Haverc u 53. minutu za Čelsi

ČELSI: Kepa - Fofana, Kulibali, Kukurelja - Džejms, Kovaćič (od 83. Pulišić), Enco Fernandez (od 87. Zakarija), Čilvel - Streling (od 83. Loftus Čik), Žoao Feliks (od 64. Galager), Haverc.

BORUSIJA DORTMUND: Mejer - Volf, Zile, Šloterbek, Gereiro - Džan, Salih Ozdžan (od 64. Bionoe-Gitens) - Brant (od 5. Rejna), Belingem, Rojs - Ale (od 77. Malen).

Benfika je pobedila u Brižu 2:0 i na "Lužu" ne bi trebalo da ima mnogo problema da sačuva prednost i probije se u četvrtfinale. U taboru domaćina neće biti Drekslera i srpskog reprezentativca Mihaila Ristića, dok gosti neće imati u timu Hendrija i Skova Olsena.

Benfika - Briž 5:1

Stadion: "La Luž".
Sudija: Halil Meler (Turska).
Strelci: Silva u 38, Ramoš u 47. i 57, Mario u 69. i Neres u 77.  minutu za Benfiku, Mejer u 87. za Briž

BENFIKA: Vlahodimos - Bah (od 63. Gilberto), Antonio Silva, Otamendi (od 74. Morato), Grimaldo - Čikinjo (od 63. Neres), Florentino - Žoao Mario (od 74. Neveš), Rafa Silva (od 88. Verismo), Aursnes - Gonkalo Ramos.

BRIŽ: Minjole - Mata (Odoi 63), Mehele, Sila -  Buhanen, Sovah (od 75. Nusa), Nilsen, Vanaken (od 75. Ric), Mejer -  Lang (od 46. Onedika), Jaremčuk (od 62. Jutgla).

Liga šampiona, revanši osmine finala

(2:0) Benfika - Klub Briž 5:1 (2:0)
/Silva 38, Ramoš 45+2, 57, Mario 69, Neres 77 - mejer 87/

(0:1) Čelsi - Borusija Dortmund 1:0 (1:0)
/Sterling 44, Haverc 53p/

(1:0) Bajern Minhen - PSŽ 21.00 (TV Arena 1 Premium)

(0:1) Totenhem - Milan 21.00 (TV Arena 2 Premium)

Kraj i u Londonu, Čelsi ide dalje

Preživeo je čelsi skoro sedam minuta nadoknade, odbio sve nalete Borusije, i na kraju se zasluženo plasirao u četvrtfinale!

07.03.2023. 22:58

89. minut: Borusiji polako curi vreme

Napadaju "milioneri" ali za sada bez konkretne prilike.

Potreban im je gol kako bi izborili produžetke.

07.03.2023. 22:49

Kraj u Lisabonu, 5:1 za Benfiku!

Benfika je prva ekipa koja je obezbedila plasman u četvrtfinale, ukupno je bilo 7:1 za portugalski tim.

07.03.2023. 22:47

87. minut: Počasni gol Briža

Bjorn Mejer je postigao zaista prelep gol, ali sada je za sve kasno, Benfika će proći u narednu fazu.

07.03.2023. 22:39

78. minut: GOOOL! Neres pogađa za 5:0!

U 78. minutu rezervisti su režirali akciju za peti gol Benfike. Neves je uposlio Neresa, a Brazilac je udarcem u dalji ugao iskosa sa leve strane uvećao pobedu portugalskog kluba.

07.03.2023. 22:30

69. minut: GOOOL! Žoao Mario sa bele tačke postiže četvrti gol za Benfiku.

Oborio je Žilberta Sila u šesnaestercu i to će biti penal za Benfiku.

Odgvornost preuzima Žoao Mario i bez problema upisuje šesti gol u LŠ ove sezone

07.03.2023. 22:23

53. minut: GOOL! Haverc sada precizan

Ista tehnika, ista strana, ali sada je Haverc bio precizan, Čelsi vodi 2:0.

Mnogo važnije, vode "plavci" 2:1 u ukupnom rezultatu i ovaj rezultta ih vodi u četvrtfinale.

07.03.2023. 22:38

Pogledajte gol Haverca

07.03.2023. 22:22

51. minut: Penal se PONAVLJA

Ušli su igrači Borusije ranije, penal se ponavlja!

07.03.2023. 22:21

50. minut: Haverc PROMAŠIO penal!

Haverc je promašio penal! Zaostao je Nemac, čekao Majra da padne, ali je pogodio stativu!

07.03.2023. 22:18

48. minut: Ruka Volfa, posle gledanja VAR-a penal za Čelsi

Imaće Čelsi priliku da u potpunosti preokrene ovaj dvomeč, Vlf je igrao ruom i sudija je posle provere VAR snimka pokazao na belu tačku.

07.03.2023. 22:14

57.minut: Ponovo Ramoš, ukupno 5:0 za Benfiku

Nastavlja Benfika da puni mrežu Briža, ponovo je strealc Ramoš koji je na petercu dobio sjajnu loptu od Grimalda i lagano matirao Minjolea.

07.03.2023. 22:00

POLUVREME: Čelsi poravnao na 1:1 u ukupnom rezultatu, Benfika rešila pitanje pobednika

Očekuje nas uzbudljiv nastavak meča u Londonu, Sada je nerešeno u ukupnom rezultatu, Čelsi je u potpunosti nadigrao Borusiju i očekuje se reakcija nemačke ekipe.

Benfika vodi 2:0 i u tom dvomeču je sve rešeno.

07.03.2023. 21:56

44. minut: GOOOL! Sterling probio bedem Borusije

Čilvel je uputio oštar centaršut u kazneni prostor, Sterling je prvo promašio loptu, ali mu se ona srećno vratila a on je potom zakucao iza leđa Majera.

07.03.2023. 22:06

Pogledajte gol Čelsija

07.03.2023. 21:51

39. minut: Poništeg gol Čelsija

Haverc je zatresao mređu Borusije, ali je gol poništen zbog prethodnog ofsajda Rahima Sterlinga.

07.03.2023. 21:48

47. minut: GOOOL! Ramoš stavlja tačku na dvomeč Benfike i Briža

Sjajan solo prodor Ramoša, predriblao je tri igrača i duplirao prednost Benfike.

Ekipa iz Lisabona sada vodi 4:0 u ukupnom rezultatu i čini se da je pitanje ko će proći u četvrtfialu već rešeno.

07.03.2023. 21:40

38. minut: GOOOL, majstorija Rafa Slive, Bnfika vodi

Ramoš je vukao loptu po levoj strani, a onda uposlio Silvu koji se na spetakularan način oslobodio dva defanzivca i zatresao mrežu Minjolea.

07.03.2023. 21:30

17. minut: Rojs stavio Kepu na muke

Gosti su imali priliku da iz slobodnog udarca savldaju Kepu. Sa  25 metara Rojs je pokušao, ali je golman Čelsija sačuvao mrežu.

07.03.2023. 21:25

Edin Terzić primoran da napravi izmenu

Već u 5. minutu Milioneri su morali da naprave prvu izmenu jer se povredio Brant. U igri je umesto njega Đovani Rejna.

07.03.2023. 21:20

15. minut: Ogromna prilika za Benfiku

Brza akcija Benfike po desnom krilu u. Florentino je dobio loptu u srcu šesnaesterca, imao je potpuno otvoren prostor za šut, ali je loše zahvatio loptu i gađao pored gola.

07.03.2023. 21:15

Startovao je i duel u Londonu

Svoj duel krenuli su i Čelsi i Dortmund, Milioneri su već u prvom minutu izborili korner, ali nisu uspeli da ga pretoče u ozbiljniju pretnju. Usledila je kontra Čelsija, ali bez većeg iskušenja za Majera.

07.03.2023. 21:05

2. minut: Poništen gol Benfike

Iz prvog napada Benfika je načela mrežu Klub Briža, ali je atraktivan gol Žoaa Marija petom u drugom minutu poništen zbog ofsajda.

07.03.2023. 21:00

Benfika i Briž počeli, kasni meč Čelsi - Borusija

Meč u Lisabonu je krenuo, ali susret između Čelsija i Borusije kasniće 10. minuta jer navijači zbog gužve ne mogu da uđu na stadion.