15.02.2023 22:32
Majstorija Adejemija za minimalac Borusije: Benfika čeka revanš sa dva gola prednosti AP Photo/Frank Augstein

Duel dana u Ligi šampiona je svakako onaj koji se igra u Dortmundu, gde će se sastati dva bivša prvaka Evrope – Borusija i Čelsi. Mesta u četvrtfinalu ima samo za jednog, a nemački predstavnik želi da uz pomoć publike na Vetfalenu posle prvih 90 minuta napravi korak za što mirniji revanš na "Stamford Bridžu".

Za razliku od "plavaca", koji su davno prestali da razmišljaju o tituli u Premijer ligi, "milioneri" ne zaostaju mnogo za Bajernom i činjenica da su pod konstantnim takmičarskim pritiskom, mogla bi da im pomogne u duelu sa Čelsijem. Ipak, ako se uzme u obzir to da je londonski klub daleko i od četvrtog mesta (deset bodova) i da mu je praktično Liga šampiona jedina ulaznica da se i sledeće sezona nađe u elitnom takmičenju, onda treba očekivati i izuzetno motivisan Čelsi.

Borusija - Čelsi 1:0 (0:0)

Stadion: Signal Igduna Park
Sudija: Havijer Mancano (Španija)

Strelac: Adejemi u 63. minutu.

BORUSIJA: Kobel - Volf (od 73. Rierson), Šule, Šloterbek, Gereiro - Džan, Brand, Belingem, Eskan, Adejemi (od 79. Bine Gitens) - Ale (od 68. Modeste).

ČELSI: Kepa - Džejms, Tiago Silva, Kulibali, Čilvel (od 71. Kukurelja) - Loftus-Čik, Fernandez, Zijeh, Žoao Feliks, Mudrik (od 71. Maunt) - Haverc.

Benfika je favorit protiv Klub Briža i ima znatno bolju formu od današnjeg rivala, koji od prošle jeseni igra katastrofalno i na poslednjih deset utakmica je u belgijskom prvenstvu upisao samo jedan trijumf nedavno protiv Veregena.

Klub Briž - Benfika 0:2 (0:0)

Stadion: Žan Brajdel
Sudija: Davide Masa (Italija)

Strelci: Žoao Mario 51. minutu iz penala, David Neres 88. minut.

KLUB BRIŽ: Minjole – Klinton Mata, Mehele, Hendri, Mejer – Odoi (od 65. Nilsen), Onjedika - Bjukanen, Vanaken, Lang - Sova (od 79. Đutgla).

BENFIKA : Vlahodimos – Bah, Antonio Silva, Otamendi, Grimaldo – Florentino, Čikinjo – Aursnes, Žoao Mario (od 92. Žoao Neves), Rafa Silva (od 65. Neres) – Gonsalo Ramos (od 65. Gedes).

Osmina finala Lige šampiona - dan 2

15.02.2023. 22:57

Kraj utakmice, minimalac Borusije, Benfika stekla dva gola prednosti

Majstorija Adejemija donela je minimalnu pobedu timu iz Dortmunda, dve greške odbrane Briža kaznila je Benfika za konačnih 2:0.

15.02.2023. 22:51

88. minut: GOOOL! David Neres kaznio grešku odbrane Briža

Nekoliko vezanih grešaka fudbalera Briža doneli su timu iz Lisabona dva gola prednosti. Najpre je Mata uz desnu aut liniju izgubio loptu, potom, pred svojim golom Bjorn Mejer je poklonio Davidu Neresu priliku da zatrese mrežu koju je ovaj iskoristio za 2:0.

15.02.2023. 22:41

78. minut: Šut Kulibalija zaustavljen na gol liniji

Sjajnu priliku propustio je Čelsi. Zijeh je odlično prošao po desnoj strani, proigrao Kulibalija, njegov udarac prošao je pored golmana Kobela, međutim, na samoj gol liniji reagovao je Emre Džan i sačuvao mrežu.

15.02.2023. 22:44

VIDEO Borusija - Čelsi 1:0

15.02.2023. 22:27

63. minut: GOOOL! Adejemi pretrčao odbranu "plavaca" i matirao Kepu

Čelsi nije iskoristio šansu pred golom domaćina, dvojica fudbalera su bili neprecizni, krenula je kontra tima iz Dortmunda. Neuhvatljiv je bio Adejemi, pretrčao je odbranu gostiju, izašao pred Kepu i njega posalo na travu, udarcem po zemlji doneo vođstvo Borusiji.

15.02.2023. 22:18

51. minut:GOOOL! Benfika povela iz penala

Ispromašivali su se fudbaleri  Benfike u prvih 50. minuta meča. Kada već nisu mogli iz igre da savladaju Minjolea, uspelo im je iz kaznenog udraca nakon što je Hendri oborio Gonsala Ramosa neopreznim startom. Najstrožu kaznu realizovao je Žoao Mario.

15.02.2023. 22:07

46. minut: U Brižu nastavak počeo zicerom Benfike

Tek je počelo drugo poluvreme, kada su gosti zapretili iz prekida. Oštar centaršut u peterac Briža promašio je za centimetar nekolicinu igrača Benfike, na kraju, Ramos je loptu iz blizine poslao pored gola. Počeo je i drugi deo meča u Dortmundu.

15.02.2023. 21:53

45. minut: Mreže miruju na poluvremenu

Nema golova nakon prvih 45. minuta u Dortmundu i Brižu. Poslednju priliku da se to promeni imali su fudbaleri Borusije. Brand je prošao po desnoj strani i na ivici kazenog prostora uposlio Volfa, njegov šut završio je pored stative.

15.02.2023. 21:42

38. minut: Žoao Feliks uzdrmao prečku

Najbolju prilika na utakmici imao je Čelsi, prečka je spasila domaćina. Kai Haverc je pripremio priliku Žoao Feliksu, a udarac Portugalca zaustavila je prečka.

15.02.2023. 21:39

33. minut: Ređaju se prilike u Dortmundu

Sebstija Ale je u 27. minutu primio loptu i udarcem iskosa sa desne strane pogodio spoljni deo mreže. Na drugoj strani Žoao Feliks je je bio u šansi.
Uzvratila je Borusija, Adejemi je snažnim šutem sa 18 metara ciljao za malo prko gola.

15.02.2023. 21:33

30. minut: Benfika napada, tresla se stativa Briža

Za pet minuta Benfika je izvela četiri ozbiljna napada, najpre je Aursnes loše zahvatiio loptu u petercu, potom je prodor Grimalda odbrana domaćih paničnom reakcijom zaustavila. Otamendi je na drugoj stativi glavom loptu spustio Antoniju Silvi koji je takođe glavom ciljao preko gola. Već u narednom napadu Rafa Silva je pogodio stativu.

15.02.2023. 21:23

16. minut: Tiago Silva kopirao "Božju ruku"

Mudrik je iskosa sa leve strane iznudio prekršaj za Čelsi, a nakon nabačene lopte u petercu kapiten "plavaca" Tiago Silva je prilično lokavo, rukom poslao loptu u mrežu. Nije mu uspela prevara, zbog nesportskog poteza zaradio je žuti karton.

15.02.2023. 21:11

8. minut: Odoi zaradio žuti karton

Oštar start defanzivca Briža Odoia nad napadačem Benfike Čikinjom na polovini domaćina sankcionisan je žutim kartonom.

15.02.2023. 21:08

5. minut: Čelsi zapretio preko Mudrika

Čelsi se odbranio u svom šesnaestercu, Mudrik je krenuo u prodor u kontranapadu, fantastičnom intervencijom Šloterbeka, domaćin je otklomio opasanot

15.02.2023. 21:15

1. minut: Počeli mečevi u Brižu i Dortmundu

Mečevi u Brižu i Dortmundu su počeli, pre nego što su su igrači krenuli sa centra, minutom ćutanja odata je pošta nastradalim u zemljotresu u Turskoj i Siriji.

15.02.2023. 19:14

U utorak samo dva gola

U prve dve utakmice osmine finala Lige šampiona videli smo po jedan gol u Parizu i Milanu.

Podsetimo se...

15.02.2023. 19:17

Milan -Totenhem 1:0

15.02.2023. 19:16

PSŽ - Bajern 0:1

15.02.2023. 18:09

Utakmice počinju u 21 sat. Prenosi su na Arena 2 Premium i Arena 3 Premium kanalima TV Arena sport