UEFA Liga konferencije

23.02.2023 23:04
Liga konferencija: Kockala se Fiorentina, gubila 2:0, a onda pokazala Bragi da je bolja Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fiorentina je očekivano prošla u osminu finala Lige konferencija, jer je iz Portugalije ponela četiri gola prednosti, ali neočekivano je posle 34 minuta Braga vodila 2:0!

Ipak, portugalski tim nije taj kalibar, pa je Mandragora smanjio prednost do poluvremena. U nastavku je šansu dobio Aleksa Terzić, asistirao je Kabralu za gol, ali je pogodak bio poništen. Ipak, Saponara je izjednačio na 2:2 i tu je priča nije bila završena jer je Ranijeri doneo potpuni preokret i novi trijumf 3:2.

Trabzon je najveći gubitnik ove runde, eliminisan je od Bazela, a da je na meču promašio penal, da mu je poništen gol, a čak 22 puta su šutnuli na gol švajcarske ekipe!

Žreb za osminu finala Lige konferencija održaće se u petak u Nionu od 13.00 časova. U prvom šeširu su pobednici grupne faze: Basakšehir, Vest Hem, Viljareal, Nivu, AZ Alkmar, Đurgarden, Sivas i Slovan iz Bratislave. U drugom su: Lacio, Šerif, AEK Larnaka, Anderleht, Bazel, Fiorentina, Leh i Gent.