UEFA Liga konferencije

16.02.2023 21:05
Moćni Jović i Kabral zgromili Bragu i Fiorentini utrli put ka osmini finala Lige konferencija Tanjug/AP Photo/Luis Vieira

Moćni Luka Jović sa dva sjajna pogotka u 45+1. i 60. minutu predvodio je Fiorentinu do ubedljive pobede nad Bragom od 4:0 (1:0) u prvom meču šesnaestine finala Lige konferencija, pa će revanš za sedam dana u Firenci biti samo formalnost.

Nadali su se Uroš Račić i igrači Brage da će dobru formu iz Primeire preslikati i u Ligi konferencija, ali na meču su se pitali samo gosti - pre svih Luka Jović. Srpski napadač je prvo centaršut Biragija sjajnim trzajem glavom sproveo u mrežu na isteku nadoknade u prvom poluvremenu i to je bio i ključni detalj meča.

Pokušali su domaćini da napadnu u nastavku, Račić je morao van igre zbog povrede, a Tormena je zbog grubog starta nad Jovićem zaradio isključenje u 55. minutu. Samo pet minuta kasnije Jović je kao panter pratio putanju lopte Saponare i u padu je poslao u mrežu za vođstvo od 2:0. Bio je to šesti gol srpskog reprezentativca u Ligi konferencija i prvi je strelac takmičenja.

Izašao je Luka u 75. minutu, a tamo gde je on stao, nastavio je Antonio Kabral i sa još dva gola dotukao Brahu. Nikola Milenkovič sjajno je komandovao odbranom "ljubičastih".

Marko Vešović i Marko Janković, bivši igrači Zvezde i Partizana slavili su minimalac Karabaga protiv Genta. Trabzonu je pobedu nad Bazelom doeno Striger Larsen u 65. minutu.