UEFA Liga konferencije

Autor: Mateja Petković

20.04.2023 21:00
Fiorentina prvi polufinalista Lige konferencija: Leh imao produžetke u rukama, ali nije izdržao Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fudbaleri Fiorentine su se uprkos porazu na svom terenu od Leha 2:3 (0:1) plasirali u polufinale Lige konferencija, pošto su u prvom meču u Poznanju bili bolji sa 4:1.

Imali su gosti nakon 70 minuta igre rezultat 3:0, odnosno produžetke, ali je bilo potrebno da zadrže tu prednost. Međutim u tome nisu uspeli, te su izabranici Vinćenca Italijana izborili polufinale.

Leh je dobro otvorio meč i poveo u devetom minutu pogotkom Afonsa Souse. Na drugi gol se čekalo do 65. minuta, kada je Kristofer Velde bio precizan sa bele tačke, a samo četiri minuta kasnije usledio je i treći gol. Hasper Kalstrom je u 69. minutu proigrao Artura Sobieha koji se dobro snašao, te pogodio za 3:0 i izazvao veliku radost svih pristalica gostujućeg tima.

Ipak, Fiorentina je samo devet minuta kasnije smanjila na 3:1 preko Rikarda Sotila, a i definitivan prolaz dalje obezbedio je Gateano Kastrovili u drugom minutu nadoknade i postavio konačan rezultat na 2:3.

Srpski reprezentativac Nikola Milenković bio je u startnoj postavio "viole", dok su Luka Jović i Aleksa Terzić u igru ušli u drugom poluvremenu.

Dakle, Fiorentina će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Nica - Bazel, koji je na programu večeras od 21.00.