UEFA Liga konferencije

Burižo het-trikom naterao Milan da strepi: Jović i Leao sprečili iznenađenje u Francuskoj

Autor: Aleksa Janković

22.02.2024 20:48
Fudbaler Milana, Luka Jović proslavlja pogodak protiv Rena Tanjug/AP Photo/Mathieu Pattier
Fudbaler Milana, Luka Jović proslavlja pogodak protiv Rena

Fudbaleri Rena su savladali Milan 3:2 (1:1) u revanšu plej-ofa za osminu finala Lige Evrope. Benjamin Burižo je het-trikom vukao francusku ekipu ka preokretu, ali su se italijani uvek vraćali iz rezultatskog minusa i tako na kraju prošli u narednu fazu takmičenja.

Silovito su krenuli Francuzi i nakon pogotka Burižoa u 11. minutu smanjili ukupan rezultat na 1:3 u dvomeču. Ipak, prednos u revanšu nije dugo trajala jer je Luka Jović već u 22. minutu poravnao rezultat na 1:1. Srpski reprezentativac je po prvi put ove sezone zaigrao u Ligi Evrope i odmah zatresao mrežu.

Početkom drugog poluvremena je Ren ponovo došao do prednosti drugim golom Burižoa, dok je Rafa Leao poništio njegov pogodak svega četiri minuta nakon toga. Burižo je novim golom doneo prednost i tako stigao do het-trika protiv italijanske ekipe u 68. minutu.

Nakon pobede na "Da Lužu" (2:1), fudbaleri Benfike su remizirali sa Tuluzom u revanšu 0:0 i obezbedili plasman u osminu finala Lige Evrope. Iako nije bilo golova, ne može se reći da nije bilo prilika na obe strane. Domaćin je propustio nekoliko solidnih šansi da dođe do eventualnog produžetka, ali na kraju se portugalska ekipa uspešno odbranila i prošla dalje.