Poznati prvi četvrtfinalisti Lige Evrope: Vest Hem, Benfika, Milan i Marsej prošli u narednu fazu

14.03.2024 20:43
Fudbaleri Vest Hema su ubedljivo slavili protiv Frajburga na domaćem terenu Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Fudbaleri Vest Hema su ubedljivo slavili protiv Frajburga na domaćem terenu

Fudbaleri Benfike su se plasirali u četvrtfinale Lige Evrope nakon što su na "Ajbroksu" pobedili Rendžers 1:0 (0:0) u revanšu osmine finala.

Obe ekipe su pre svega igrale preoprezeno, te u prvih 45 minuta nije bilo previše ozbiljnih prilika. Stiče se utisak da su gosti možda za nijansu bliži bili pogotku, ali se na pauzu za poluvreme otišlo bez pogodaka. To se promenilo u 66. minutu kada su Anhel Di Marija i Rafa Silva fenomenalnu kontru pretvorili u gol. Škoti su do kraja probali da priprete i stignu do eventualnih do produžetka, ali su se lisabonski "orlovi" odlično branili i prošli u narednu fazu.

Ekipa Vest Hema je savladala Frajbrug 5:0 (2:0) u Londonu. Aktuelni šampion Lige konferencija je već nakon devet minuta igre nadoknadio zaostatak iz prvog meča zahvaljujući pogotku Lukasa Pakete. "Čekićari" su u potpunosti dominirali, a to se isplatilo i u 32. minutu kada je Džerod Boven zatresao mrežu sa prednost u dvomeču. Eron Kresvel i Mohamde Kudus su u drugom poluvremenu samo overili prolazak engleskog kluba u četvrtfinale Lige Evrope.

U Pragu je Milan rutinski slavio protiv Slavije 3:1 (3:0). Češki tim je pritiskao italijanski klub. Delovalo je da možda mogu i do pogotka čime bi "začinili" dvomeč, ali je onda usledio crveni karton za Tomaša Holeša. Njegovo isključenje je u potpunosti promenilo odnos snaga na terenu, a brojčanu prednost su iskoristili izabranici Stefana Piolija. Redom su mreže tresli Kristijan Pulišić, Ruben Loftus Čik i Rafeal Leao za potvrdu prolaza u četvrtfinale.

Viljareal je savladao Olimpik iz Marseja 3:1 (1:0),a ali to nije bilo dovoljno da se izbore makar produžeci. Ogromno vođstvo iz prvog duela u Francuskoj je malo opustilo fudbalere Marseja. "Žuta podmornica" je u potpunosti diktirala tempo igre u prvih 45 minuta, a Etijen Kapue je to naplatio u 32. minutu. Za domaćina se u strelce upisao i Aleksander Serlot, a Joan Moskera je dao navijačima nadu za potpuni povratak u 85. minutu. Međutim, sve je brzo palo u vodi jer je Žonatan Klaus u nadoknadi vremena osigurao prolaz francuske ekipe u narednu rundu takmičenja.