UEFA Liga Evrope

"Oznojio" se Milan i sa igračem više: Viljareal bez šansi na "Velodromu" protiv moćnog Marseja

Autor: Aleksa Janković

07.03.2024 23:01
Fudbaler Milana, Olivije Žiru Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni
Fudbaler Milana, Olivije Žiru

Fudbaleri Milana su savladali Slaviju iz Praga 4:2 (3:1) u prvoj utakmici osminefinala Lige Evrope. Čak i nakon isključenja El Hađi Diufa, gosti iz Češke su pružili odličan otpor "San Siru".

Nije previše šansi viđeno na samom startu utakmice, a onda od 34. minuta rapsodija. Nakon crvenog kartona Diufa, Olivije Žiru je doneo "rosonerima" prednost. Međutim, Slavija je odmah odgovorila preko Davida Doudere. Izabranici Stefana Piolija su na pauzu za poluvreme otišli sa dva gola prednosti jer je prvo Tijani Reijnders doneo vođstvo domaćinu, a minut kasnije je Ruben Loftus Čik postigao pogodak za 3:1. Uprkos igraču manje, gosti iz Praga se nisu predali u drugom delu. Šta više, pogotkom Ivana Šranca su smanjili na 3:2 u 65. minutu. Iako su Česi imali nekoliko dobrih prilika, konačan rezultat je postavio Kristijan Pulišić u 85. minutu.

Ekipa Olimpika iz Marseja je slavila protiv Viljareala 4:0 (3:0) na "Velodromu". Francuski tim je od samog starta bio dominantniji na terenu. Nagrada je došla u 23. minutu preko Jordana Veretua, a pet minuta kasnije je Jerson Moskera postigao autogol. Pjer Emerik Obamejang je malo pred odlazak na odmor povećao na 3:0. Ni u drugih 45 minuta nije bilo nešto drugačije. Gabonski napadač se ponovo upisao u strelce u 59. minutu i tako postavio konačan rezultat.

Izuzetno zanimljivo je bilo u Portugalu gde su Benfika i Rendžers odigrali nerešeno 2:2 (1:2). Škoti su poveli već u sedmom minutu preko Toma Lorensa. Usledila je apsolutna ofanziva domaćina, a u nadokandi prvog poluvremena se isplatila. Anhel Di Marija je bio precizan sa "bele tačke" i doneo domaćinu izjednačenje. Međutim, ni pun minut nije prošao a gosti iz Glazgova su ponovo imali prednost zahvaljujući Dudžonu Sterlingu, to je ujedno bio i konačan rezultat.

U Nemačkoj je Frajbrug minimalnim rezultatom slavio protiv Vest Hema 1:0 (0:0). U prvih 45 minuta nie bilo ozbiljnijih prilika, dok se to promenilo u drugo poluvremenu. Londonska ekipa je stvorila nekoliko šansi iz kontra napada, ali su Nemci iskoristili poklonjenu loptu Edsona Alvareza u 81. minutu i postigli jedini pogodak na meču. Strelac je bio Miheal Gregorič.

Revanši su na programu u četvrtak 14. marta uz direktne prenose na TV Arena sport.