UEFA Liga konferencije

Fiorentina se ispromašivala protiv Sivaspora, Jović asistirao za pobedu

09.03.2023 22:57
Fiorentina se ispromašivala protiv Sivaspora, Jović asistirao za pobedu Guliver

Fudbaleri Fiorentine su u prvom meču osmine finala Lige konferencija savladali Sivaspor rezultatom 1:0.

Tim iz Firence imao je inicijativu, stvarao šanse, ali je odbrana gostiju kapitulirala tek u 69. minutu. Posle kornera koji je sa desne strane izveo kapiten domaćih Bonaventura, golmanu Vuralu je lopta prošla kroz ruke. U nastavku akcije, Luka Jović je prihvatio odbitak i pokušao "makazice", nije ugrozio mrežu rivala ali je asistirao Antonjinu Baraku koji je snažo šutirao i kroz nekolicinu protivničkih igrača našao put do mreže za 1:0.

Reprezentativac Srbije Luka Jović otvorio je seriju promašaja domaćih u 11. minutu, izašao "jedan na jedan" sa golmanom Vuralom, pokušao je da ga prebaci i nije uspeo.

Malo kasnije odlično je reagovao Gaetano Kastrovili, natrčao je na centaršut, atraktivno petom poslao loptu pod prečku, a golman Vural reagovao i skrenuo je u korner. Pred istrčalim golmanom Sivaspora našao se i Đakomo Bonaventura u prvom delču, iskosa sa desne strane ga je lobovao, a požrtvovani štoper gostiju glavom u padu prebacio loptu preko gola.

U finišu prvog dela Luka Jović je imao još jednu priliku Kastrovili ga je uposlio, mreža gostiju bila je nezaštićena, ali je    pokušaj  napadača domaćih izblokiran.

Gosti su najbolju priliku za gol propustili u 65. minutu, udarac glavom Dimitrisa Goutasa zasutavila je prečka.

U poslednjim momentima meča vezni igrač gostiju Maks Gradel je nepromišljenim potezom, zbog udaranja laktom štopera domaćih Lukasa Martineza Kvarte, zaradio crveni karton.