UEFA Liga Evrope

(KRAJ) Olimpijakos - Čukarički 3:1: Miladinović za nadu Brđana u revanšu

24.08.2023 22:57
(KRAJ) Olimpijakos - Čukarički 3:1: Miladinović za nadu Brđana u revanšu MN Press

Nije imao Čukarički sreće prilkom žreba za plej-of Lige Evrope, jer ih na startu evropskog takmičenja čeka Olimpijakos, bolji iz duela u prošlom kolu sa Genkom. Gigant sa Pireja i najtrofejniji klub Grčke je svakako na papiru favorit, a Brđani, koji će prvi put u istoriji igrati grupnu fazu nekog evrokupa (ako izgube igraće Ligu konferencije), nemaju rezultatski pritisak.

Mnogo puta je David rušio Golijata, ali Čukarički je u Atinu stigao uzdrman promenom trenera, ali i ubedljivim porazom u Mozzart bet Superligi od IMT-a. Novom treneru Igoru Matiću neophodno je vreme za uklapanje, a nije ga imao, pa će biti interesantno videti kako će se ekipa adaptirati na njegove zahteve posle godinu i po dana rada sa prethodnim trenerom.

Olimpijakos se pita više u ovom dvomeču, ovog leta su ponovo napravili jednu "seobu stranaca". Novi trener Diego Martinez je prošao Genk, pobedio na startu grčke lige, i više je nego siguran da kapiten Fortunis i legija stranaca neće propustiti priliku da igraju Ligu Evrope. Stigli su u Pirej iskusni igrači poput El Kabija, Ibore, Kinija, Skarpe. Uz starosedeoce Pep Biela, masurasa, El Arabija, Olimpijakos ima iskusan i kvalitetan sastav. Možda nedovoljno uigran, ali iskustvo u Evropi je često presudno. Neće biti desnog beka Rodineja, Ahmed Hasan, Leidner i Andrucos su povređeni.

Olimpijakos - Čukarički 3:1 (3:0)

Stadion: "Jorgos Karaiskakis".
​Sudija: Donatas Rumšas (Litvanija).
Strelac: El Kabi u 3. i 40, Fortunis u 15. za Olimpijakos, a Miladinović u 90+3. minutu za Čukarički.

OLIMPIJAKOS: Pahalakis – Vrousaj, Recos, Freire, Kini – Kamara (od 59. Heze), Ibora – Masuras (od 59. Skarpa), Bil (od 82. Aleksandropulos), Fortunis – El Kabi.

ČUKARIČKI: Filipović - Stevanović, Subotić, Drezgić - Rogan (od 46. Nikčević), Stanković (od 69. Miladinović), Sisoko, Kovač (od 46. Docić), Tošić – Ivanović (od 86. Mario Gomez), Endiaje (od 46. Janković).

(UŽIVO) Olimpijakos - Čukarički

24.08.2023. 22:53

Kraj meča, Olimpijakos je pobedio 3:1

Izdržao je Čukarički hrabro drugo poluvreme,smanjio je rezultat, zapretio JOŠ dva puta, ali je Olimpijakos ostvario sigurnu pobedu.

24.08.2023. 22:55

90+3. minut: GOOOL! Čukarički smanjio na 3:1, strelac Miladinović

Čukarički je stigao zasluženo do gola. Nikčević je centrirao sa desne strane, a Miladinović uz pomoć Jankovića zatresao mrežu. sasvim dobar rezultat.

24.08.2023. 22:46

85. minut: Samurović čuva Čukarički

Samurović je sačuvao Čukarički, odbranio je udarac El Arabija, a Skarpa je promapio praznu mrežu.

24.08.2023. 22:23

60. minut: Ivanović žali za prilikom

Dobro se drži Čukarički u nastavku, imao je Đorđe Ivanović dobru priliku, za malo je zakasnio da centaršut sprovede u mrežu. Ulazak Docića stabilizovao je vezni red, Olimpijakos nije opasan kao u prvom delu. Poništen je gol Kamare zbog faula.

24.08.2023. 22:09

Počeo je drui deo meča, tri izmene u Čukaričkom

Počelo je drugo poluvreme, trener Čukaričkog je uveo trojicu novih igrača Docića, Nikčevića i Jankovića.

24.08.2023. 21:50

Kraj prvog dela, Vodi Olimpijakos 3:0

Kraj prvog dela, vodi Olimpijakos 3:0, daleko su bolji tim od mlađarije Brđana, koji su i pored opsade gola Samurovića dva puta zapretili.

24.08.2023. 21:44

44. minut: Dobar pokušaj Stankovića

Dobar pokušaj Nikole Stankovića. Prošao je po levoj strani, oslobodio se čuvara i šutirao tik pored gola.

24.08.2023. 21:41

40. minut: GOOOL! Vodi Olimpijakos 3:0, strelac El Kabi

Taman kada je Čukarički uspostavio kakvu-takvu ravnotežu, ostavili su defanzivci Čukaričkog El Kabija samog na petercu, a iskusni golgeter nije promašio.

24.08.2023. 21:35

35. minut: Dobra prilika za Čukarički

Posle kornera, Luka Subotić je dobro šutirao glavom, ali je golman Paskalakis odbranio. Natrčao je Tošić na odbitak i šutirao pored gola.

24.08.2023. 21:26

25. minut: Prvi pokušaj Čukaričkog

Savijao se Čukarički 25 minuta, primio je dva gola, a posle osveženja izveo je i prvi opasan napad. Ivanović je prošao po levoj strani, ali je nedovoljno precizno uposlio saigrača. Golman je uspeo da preseče pas.

24.08.2023. 21:16

15. minut: GOOOL! Vodi Olimpijakos 2:0, strelac Fortunis

Brđanima se crta težak poraz. Fortunis je sa ivice 16 metara pocepao mrežu za 2:0.

24.08.2023. 21:11

10. minut: Duva promaja u odbrani Čukaričkog

Olimpijakos demonstrira snagu, duva promaja u odbrani Čukaričkog. El Kabi je slučajno pogodio prečku, gol Masurasa poništen je zbog ofsajda.

24.08.2023. 21:04

3. minut: GOOOL! Vodi Olimpijakos 1:0, strelac El Kabi

Prvi dobar napad Olimpijakosa i lopta je u mreži Samurovića. El Kabi je odbitak sa par metara poslao u mrežu.

24.08.2023. 20:55