20.08.2023 23:04
Olimpijakos sa igračem više jedva slomio Panseraikos, Aleksić promašio penal za goste MN Press

Olimpijakos je pregrmeo dvomeč sa Genkom i u četvrtak će dočekati Čukarički u provoj utakmici plej-ofa za plasman u Ligu Evrope, ali je u "predigri" na jedvite jade slomio otpor Panseraikosa na startu Grčke lige 2:0 (0:0).

Daleko od toga da je kombinovana postava Olimpijakosa loše igrala, ali je bio užasno neefikasna. Pogotovo što su od 4. minuta imali igrača više. Uputili su domaćini 28 udaraca ka golu gostiju, a pogodili su sa Biel (63) i El Arabi u 87. minutu iz penala. I to kada je trener Martinez na teren poslao El Kabija, Kinija, Skarpu, Fortunisa i Iboru.

Gosti iz Panseraikosa nisu često pretili ali su prvi mogli do vođstva u 54. minutu. Imali su penal, ali je srpski napadač Kosta Aleksić, dete Vojvodine koji je nosio i dres Čukaričkog promašio udarac sa bele tačke.

Olimpijakos je igrao u sastavu: Pašalakis - Rodinei, Ntoi, Recos, Ramon (od 46. Kini) - Kamara (od 76. Ibora), Aleksandropulos (od 57. Fortunis) - Biel, Karvaljo (od 46. El Kabi), Masuras (od 46. Masuras) - El Arabi.