Roma preko produžetaka do polufinala: Fejenord zaustavljen na "Olimpiku"

Autor: Mateja Petković

20.04.2023 23:45
Roma preko produžetaka do polufinala: Fejenord zaustavljen na "Olimpiku" Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Fudbaleri Rome su nakon 120 minuta igre na "Olimpiku" savladali Fejenord 4:1 (0:0) i obezbedili plasman u polufinale Lige Evrope. Prvi meč u Roterdam završen je pobedom domaćina (1:0), ali je "Vučica" na svom stadionu došla do ubedljivog trijumfa.

Izabranici Žozea Murinja su do vođstva stigli golom Leonarda Spinacole u 60. minutu, kada se u ulozi asistenta našao Brajan Kristante.

Međutim, nije se predavao Fejenord. Gosti su deset minuta pre kraja postigli pogodak koji im u tom momentu garantuje prolaz. Sebastijan Šimanski je proigrao Igora Paišaa, koji se dobro snašao i pogodio za 1:1.

Baš kada je delovalo da je sve gotovo i da italijanskom timu sledi eliminacija, Paolo Dibala je u 89. minutu zatresao mrežu posle proigravanja Lorenca Pelegrinija i obezbedio produžetke.

U dodatnih 30 minuta domaćin je bio znatno kvalitetniji rival, te je golovima Stefana El Šaravija u 101. i Lorenca Pelegrinija u 109. minutu potvrdila svoju dominaciju.

Dakle, Roma će se u polufinalu Lige Evrope sastati sa Bajerom iz Leverkuzena, koji je večeras eliminisao Rojal Sent Žil.