Roma nakon penala do osmine finala: "Olimpiko" slavi Mileta Svilara

Autor: Aleksa Janković

22.02.2024 23:52
Fudbaler Rome, Mile Svilar Profimedia
Fudbaler Rome, Mile Svilar

Fudbaleri Rome su nakon boljeg izvođenja penala savladali Fejnord 5:3 (1:1) i tako prošli u osminu finala Lige Evrope. Jedan od najzaslužnijih za to bio je srpski čuvar mreže, Mile Svilar. On je u penal seriji odbranio dva jedanaesterca i tako odveo "vučicu" u narednu fazu takmičenja.

Već nakon pet minuta, gosti iz Holandije su poveli preko Santija Himeneza. Nakon gužve u šesnaestercu i odbijene lopte, Meksikanac je ramenom sproveo loptu u mrežu Svilara. Fudbaleri Rome su tražili igranje rukom, ali VAR soba nije reagovala.

"Vučica" je u zaostatku bila svega 10 minuta. Lorenco Pelegrini je pokazao svoje umeće i odličnim udarcem iz daljine savladao Timona Velenrojtera. Ekipa Danijele De Rosija je do kraja prvog dela bila bolja, ali se na pauzu otišlo bez pobendika.

U drugom delu igre su i jedni i drugi gledali da što manje rizikuju, te nije viđeno previše pravih prilika. Usledili su produžeci gde nije bilo uzbuđenja sve do 121. minuta. Romelu Lukaku je imao odličnu šansu da u poslednjim sekundama donese prolaz Romi, ali je Velenrojter pokazao odlične reflekse i odveo Fejnord u penal seriju.

U prvoj seriji su bili precizni igrači obe ekipe, a zatim su na scenu stupili golmani. Velenrojter je odbranio šut Lukakua, ponovo, ali je i Mile Svilar uzvratio intervencijom. Srpski golman je "pročitao" i Alirezu Jahanbahša u trećoj seriji. Nikola Zalevski je u poslednjoj seriji potvrdio prolazak Rome u osminu finala.