UEFA Liga Evrope

Remi Fejenorda i Rome u Roterdamu: Na "Olimpiku" pada odluka ko će u osminu finala LE

15.02.2024 20:42
Fudbaleri Rome i Fejenorda Tanjug/AP Photo/Peter Dejong
Fudbaleri Rome i Fejenorda

Fudbaleri Fejenorda i Rome remizirali su 1:1 (1:0) u prvoj utakmici dvomeča baraža za osminu finala Lige Evrope, koja se odigrala u Roterdamu.

Prvo poluvreme bilo je sadržajno, sa dosta trčanja i prilika na obe strane, da bi u finišu tog dela igre videli i gol Fejenorda, a strelac vodećeg pogotka bio je Igor Paišao.

Sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor, što je bilo prvi put u poslednjih 15 utakmica u Evropi da je Roma na poluvremenu bila u zaostatku. Da bi nastavak susreta doneo bolju igru italijanskog tima.

Rimljani su zatvorili prilaze golu i nakon nešto ofanzivnijeg pristupa, stigli do izjednačenja sredinom poluvremena, a junak gostujućeg tima bio je Romelo Lukaku svojim šestim pogotkom na međunarodnoj sceni ove sezone.

Od tog, 67. minuta, pa sve do poslednjeg zvižduka gledali smo grčevitu borbu na sredini terena, uz nešto jaču inicijativu ekipe iz Roterdama, koja uprkos velikoj želji da dođe do pozitivnog ishod pred revanš, ostala kratkih rukava...

Nijedna ekipa nije želela da previše da rizikuje. Naročito gostujuća, koja se u samom finišu potpuno okrenula defanzivi. Fejenord je napadao, pokušavao iz prekida i dugačkim loptama. U nadoknadi je domaćin pogodio i stativu, ali nije uspeo da još jednom zatrese mrežu Mileta Svilara.

Roma je tako uspela u nameri da ostane neporažena u Roterdamu, pa će prolaz u osminu finala Lige Evrope tražiti pred svojim navijačima na "Olimpiku" 22. februara.