pre 58 sekundi 12: 59
Švajcarac potpisao za Železničar iz Pančeva
Superligaš angažovao bivšeg igrača Lugana
Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse via AP
Roma će se po drugi uzastopno sastati sa francuskim protivnikom, nakon što je prošle nedelje savladala Nicu u gostima ostvarivši rekordnu 98. pobedu u Ligi Evrope.
Novi trener Đanpjero Gasperini, koji je 2024. godine fantastično vodio Atalantu do uspeha, vratio se sada u drugo po jačini UEFA takmičenje i to od 2:1 na jugu Francuske.
Defanzivci Evan Ndika i Đanluka Manćini postigli su golove za Romu. Zanimljivo je i to da je Manćiniju još jedan pogodak bio poništen – pa je tim iz prestonice Italije uspešno započeo grupnu fazu takmičenja.
Nakon što je prethodno savladao ljutog gradskog rivala Lacio u derbiju Gasperinijev tim ostvario je i treću uzastopnu pobedu prošlog vikenda, kada su Artem Dovbik i Matijas Soule bili strelci protiv Verone.
Od dolaska Gasperinija, Roma je zabeležila pet pobeda i samo jedan poraz, primivši svega dva gola u tom periodu, po jedan u Seriji A i Ligi Evrope.
Lil je prošle sezone zauzeo peto mesto u domaćem prvenstvu, isto kao i Roma, a uz to je ostavio i snažan utisak u Ligi šampiona.
Tim Bruna Ženezioa je prošle sezone upisao nezaboravne pobede protiv Real Madrida i Atletika Madrida u grupnoj fazi Lige šampiona, pa su sada ušli u ovu sezonu Lige Evrope kao veliki favoriti protiv norveškog Brana, kojeg su savladali u uvodnom kolu.
Na domaćem terenu, napadači Hamza Igamane i Olivije Žiru postigli su golove u pobedi od 2:1. Tako je francuski napadač postao najstariji igrač koji je ikada ušao s klupe i postigao gol u Ligi Evrope, a do trenutka kada stigne u Rim, imaće već 39 godina – što ovaj duel čini možda i najtežim izazovom za Lil u grupnoj fazi.
Francuski tim je postigao 15 golova u prvih sedam utakmica sezone i ima jedan od najubojitijih napada u Ligi 1.
Ipak, nisu uspeli da probiju najbolju odbranu lige prošle nedelje, kada je Ženezio isključen, a njegov tim minimalno poražen rezultatom 1:0 od Liona.
Lil i Roma nikada se zvanično nisu sastajali, ali imaju jednu prijateljsku utakmicu iz 2019. godine koja je pripala Italijanima, a tada je bilo 3:2.
Liga Evrope, 2.kolo
multiprenos 18.45 (A1x2)
multiprenos 21.00 (A1x2)
Roma - Lil 18.45 (A4P)
Bolonja - Frajburg 18.45 (AS6)
Bran - Utreht 18.45
Seltik - Braga 18.45 (A5P)
FCSB - Jang Bojs 18.45 (AS1)
Fenerbahče - Nica 18.45 (AS3)
Ludogorec - Betis 18.45
Panatinaikos - GA Igls 18.45 (AS5)
Viktorija Plzen - Malme 18.45 (AS2)
Bazel Štutgart 21.00 (AS4)
Selta - PAOK 21.00 (A5P)
Fejnord - Aston Vila 21.00 (AS2)
Genk - Ferencvaroš 21.00
Lion - Salcburg 21.00
Makabi Tel Aviv - Dinamo 21.00 (AS7)
Notingem Forest - Midtijland 21.00 (AS3)
Porto - Crvena zvezda 21.00 (A1P)
Šturm Grac - Rendžers 21.00 (AS1)
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
27.02.2026 12: 00
Zvezdaši mogu da budu razočarani, jer je u Lilu mogao da se obezbedi prolaz, ali ne i da budu ljuti. Dobili su borbu, maksimum od svojih ljubimaca, ali za prolaz je trebalo, ipak, malo više. Malo više brzine, pa i kvaliteta u svim linijama. Zato i postoji ono što zovemo ligama petice i što pravi razliku. Ta razlika može nekada i da se ne vidi, ali definitivno postoji.
26.02.2026 22: 29
Na kraju, Ženesio je uputio reči poštovanja Crvenoj zvezdi i njenom treneru Dejanu Stankoviću.
26.02.2026 21: 40
Prvotimac Zvezde pohvalio je igru Žirua.
26.02.2026 21: 37
Lil je slavio golovima Žirua i Engoja.
pre 1 minut 12: 59
Superligaš angažovao bivšeg igrača Lugana
pre 1 sat 11: 07
Crveno-beli večeras (20.15 Tv Arena Premium 1) gostuje Ferencvarošu u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope
pre 2 sata 10: 24
Uoči utakmice generacije...
pre 12 sati 00: 15
Kapiten Partizana, Vanja Dragojević karijeru nastavlja u Rendžersu, nezvanično saznaje TV Arena sport. Crno-beli su, prema našim informacijama, prihvatili poslednju ponudu kluba iz Glazgova, a transfer bi trebalo da iznosi oko 5.500.000 evra, uz moguće dodatne bonuse koji će biti poznati po ozvaničenju posla.
Ostavite komentar