UEFA Liga Evrope

Minimalac Fejenorda protiv Rome: Vifer kaznio Pelegrinija za promašeni penal

Autor: Mateja Petković

13.04.2023 20:42
Minimalac Fejenorda protiv Rome: Vifer kaznio Pelegrinija za promašeni penal Tanjug/AP Photo/Peter Dejong

Fudbaleri Fejenorda su na svom stadionu pobedili Romu 1:0 (0:0) u prvom četvrtfinalnom meču Lige Evrope. Holandski tim je do trijumfa stigao pogotkom Matsa Vifera, ali treba pomenuti da su gosti ipak zaslužili bar remi.

Loše je počelo za Žozea Murinja s obzirom na to da je već u 26. minutu morao da menja svog najboljeg igrača. Paulo Dibala je zbog povrede bio prinuđen da napusti igru, a zamenio ga je Stefan El Šaravi.

Međutim, Roma je u 43. minutu imala priliku da dođe do vođstva. Lopta je pogodila u ruku Davida Hancka i italijanskom timu je dodeljen jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Lorenco Pelegrini, ali je bio neprecizan te je rezultat ostao nepromenjen.

Kao što nepisano fudbalsko pravilo nalaže, propuštene šanse moraju biti kažnjene. Fejenord je u 53. minutu došao do vođstva kada je Osama Idrisi uposlio Vifera, koji je fantastičnim udarcem sa distance savladao Ruija Patrisija.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja i Fejenord je došao do velike prednosti pred revanš u Rimu.

Srspki fudbaler, Nemanja Matić, je bio u startnoj postavi Rome i na terenu je proveo čitavih 90 minuta.