UEFA Liga Evrope

09.11.2023 21:01
(VIDEO) Liga Evrope: Tuluz "razoružao" Liverpul, praška Slavija šokirala Romu, Bajer jedva preživeo Karabag Tanjug/AP Photo/Thibault Camus)

U prvom ciklusu večerašnjih mečeva četvrtog kola Lige Evrope desilo se nekoliko rezultata iz kategorije iznenađujućih, s akcentom na "stradanje" Liverpula u Tuluzu - 3:2 (1:0), mada je malo nedostajalo da u dubokoj nadoknadi vremena uradi ono zbog čega je otišao u Francusku.

Crveni su "demolirali" isti tim na svom "Enfildu" (5:1), imali su i u drugih 90 minuta veći posed lopte i više šuteva prema golmanu, ali je domaćin iskoristio više udaraca u gol i odložio plasman Jirgena Klopa i ekipe u nokaut rundu, prišavši im na dva bodovna koraka zaostatka.

Tuluz je ubedljivo vodio posle sat vremena igre, jer je Donum "načeo" favorita u 36. minutu a Dalinga duplirao prednost (58), imao je i istu razliku i posle udarca Magrija (76), međutim Kaseras autogolom (74) i Žota (89) su produžavali lažnu nadu prisutnim navijačima sa Ostrva.

Da razočarenje bude veće, sudija je uz podršku kolega iz VAR sobe poništio trud Kvansaha u dubokoj nadoknadi vremena (90+7), jer je nesuđenom remiju prethodilo igranje rukom. U suprotnom bi Livepul prebrinuo brigu i fokusirao se sasvim na obaveze u Premijer ligi.

I Roma je ostala kratkih rukava u utakmici u kojoj je trebalo da definitivno osigura proleće u LE, pošto ju je u toj misiji osujetila Slavija na njenom stadionu u Pragu - 2:0 (0:0). Plan i taktika Žozea Murinja srušeni su u drugom poluvremenu, kada su Jurecka (50) i Masopust (74) stali "vučici" na rep.

Sličnu sudbinu umalo je doživeo i Bajer na gostovanju Karabagu, jer su Azerbejdžanci sve do "foto-finiša" čuvali svoju mrežu, da bi Bonifejs u zadnji čas (90+4) doneo minimalav ekipi iz Leverkuzena - 0:1. Učinio je to iz penala, vrednog prolaska dalje, jer samo Nemci imaju maksimalnih 12 bodova u H grupi.