Zvezda bez problema "na krovu": Pešić i Mijatović presudili Voždovcu

Autor: Mateja Petković

08.05.2023 20:55
Zvezda bez problema "na krovu": Pešić i Mijatović presudili Voždovcu MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde su rutinski savladali Voždovac u gostima sa 2:0 (1:0) u četvrtom kolu plej-ofa Mozzart Bet Superlige Srbije.

Izabranici Miloša Milojevića su već odavno obezbedili titulu, tako da je Zvezdin strateg imao priliku da isprobave nove sisteme, ali i neke nove, mlađe igrače. Uprkos tome što je i ranije dobijao šansu, više od bilo kog drugog "juniora", Jovan Mijatović je tek danas postigao svoj prvi pogodak u sezoni i to na fenomenalan način.

Vodeći gol bio je delo Aleksandra Pešića u šestom minutu. Prvi korner iz kog je centrirao Gelor Kanga, Zvezda je pretvorila u gol. Gabonac je poslao loptu na peterac odakle je iskusni Pešić rutinski glavom savladao Andriju Katića za 1:0.

Na drugi pogodak se čekalo sve do 72. minuta, a u glavnim ulogama bili su rezervisti. Veljko Nikolić je vrlo elegantno proigrao mlađeg saigrača, koji se na fenomenalan način oslobodio čuvara, a potom slabijom levom nogom pogodio za konačnih 2:0.

Do kraja sezone je ostalo još tri kola, crveno-beli su ubedljivo prvi sa 92 osvojena boda, dok je Voždovac sedmi i bez šansi za Evropu.

Voždovac - Crvena zvezda 0:2 (0:1)

stadion: TC Krov

sudija: Pavle Ilić

strelci: Pešić u 6. i Mijatović u 72. minutu

VOŽDOVAC (3-4-2-1): Katić – Zečević, Damjanović, Đorđević - Ivezić (od 81. Stoisavljević), Jočić, Nešković (pd 64. Matić), Đuričić - Pantović, Vujanović - Burmaz (od 81. Kadrić)

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Vasiljević – L.Nikolić, Leković, Dragović, Azarov – Kangva (od 60. Nikolić) - Kanga – Prucev (od 64. Mituljikić), Ivanić (od 71. Katai), S.Mitrović (od 71. Mijatović) – Pešić (od 60. Rakonjac)