Voždovac slavio nad Kragujevčanima, Lučani poneli sva tri boda iz Lazarevca

Autor: Mateja Petković

21.04.2023 21:21
Voždovac slavio nad Kragujevčanima, Lučani poneli sva tri boda iz Lazarevca MN Press

Fudbaleri Voždovca su u prvom kolu plej-ofa Mozzart Bet Superlige na svom stadionu savladali Radnički 1923 sa 2:1 (1:0). Utakmica nije imala specijalan rezultatski značaj, s obzirom na to da su obe ekipe daleko od pozicija koje vode u Evropu.

Vodeći pogodak "Zmajevi" su postigli u 19. minutu, kada se talentovani vezista, Bogdan Jočić oslobodio svog čuvara i potom sjajno pogodio za 1:0. Prednost je duplirao Edin Ajdinović u 83. minutu.

Gosti su u 89. minutu uspeli da smanje na 2:1 pogotkom Damjana Krajišnika sa bele tačke, ali do kraja nisu uspeli da izjednače i tri boda su ostala Voždovcu.

Mladost iz Lučana je odnela sva tri boda sa gostoanja iz Lazarevcam, pošto je pobedila Kolubaru sa 1:0 (1:0).

Vodeći pogodak, a ispostavilo se i jedini na meču, postigao je Stefan Stanisavljević posle asistencije Nikole Ćirkovića u osmom minutu.

Da sve bude gore po domaće, golman Dejan Stanivuković je nepromišljeno skrivio penal, dobio crveni karton i bio je primoran da napusti igru. Međutim, Balša Popović je po ulasku u igru tek što je stao među stative odbranio penal Marku Miriću.