Ludnica u Novom Sadu: Lazar Jovanović golom u 96. minutu doneo pobedu Vojvodini protiv Voždovca

08.03.2024 20:50
Aleksa Vukanović, napadač Vojvodine MN Press
Aleksa Vukanović, napadač Vojvodine

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na domaćem terenu Voždovac 2:1 (0:1) u 24. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Apsolutni heroj ekipe sa "Karađorđa" je mladi Lazar Jovanović, koji je u šestom minutu nadoknade krunisao preokret Vojvodine i bio najsnalažljiviji u šesnaestercu za 2:1.

Vojvodina je od početka konrolisala utakmicu, ali je Voždovac uspeo da povede u 22. minutu kada je sa bele tačke precizan bio Džunior Flemings.

Od tog momenta igralo se isključivo na polovini "Zmajeva", koji su se sjajno držali do 83. minuta kada je njihov bedem probio Indio, da bi potom toga Jovanović postigao pobedonosi gol u meču punom varnica kako na, tako i van terena.

Vojvodina je sada osma na tabeli SLS sa 34 bodova, dok je Voždovac 11. sa 28 i deluje da polako gubi nadu za plej-of.

Fudbaleri Mladosti pobedili su u Lučanima ekipu Čukaričkog sa 1:0. Žarko Udovičić je postigao gol već u prvom minutu meča i tako odredio tok susreta.

Mladost je sada na 6. mestu sa 36 bodova, dok je Čukarički još uvek na 4. mestu sa dva boda više.

Ranije danas fudbaleri Novog Pazara pobedili su Spartak sa 1:0, dok je ekipa kragujevačkog Radničkog pobedila Radnik identičnim rezultatom.