srb
• najnovije

komentari (1)

01.04.2023 19:58
(KRAJ) Crvena zvezda - Mladost GAT (4:2): Katai duplirao prednost, gosti slomljeni u završnici MN Press

Crvena zvezda je na svom stadionu uz veliku muku došla do trijumfa nad ekipom Mladost GAT 4:2 (2:2) u 28. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije. Čak dva puta su gosti dolazili do prednosti na ovom meču, ali su crveno-beli oba puta uspevali da poravnaju rezultat i na kraju slave.

Crvena zvezda - Mladost GAT 4:2 (2:2)

Stadion: "Rajko Mitić"

Sudija: Stevan Jeknić

Strelci: Katai u 18. i 90. minutu, Kanga u 47. minutu iz penala, Rakonjac u 83. minutu - Vidakov u 11. i 33. minutu

Crvena zvezda: Vasiljević – Eraković, Leković (od 46. Vigo), Dragović - Mitrović (od 46. Bukari), Kangva, Kanga, Rodić - Ivanić, Katai – Pešić (od 78. Rakonjac)

Mladost GAT: Knežević – Janković, Tanasijević, Jočić, Ćosić – Ilić, Denić – Marković, Bjeloš, Babić – Vidakov (od 68. Dal Belo)

Izabranici Miloša Milojevića remizirali su u prošlom kolu sa Napretkom u Kruševcu, pa će u duelu sa Novosađanima imati priliku da se vrate na pobednički kolosek:

"Pristup i priprema utakmice, sve je prošlo kako treba. Igrači su fokusirani, to nam daje pozitivnu energiju. Sutra je novi dan, ako bude pristup isti kao i tokom ove pauze, što se tiče treninga, mislim da neće biti problema. Smatram da smo kvalitetniji protivik i bolja ekipa. Naravno da je ekipa koja je na dnu uvek rasterećenija, trebaju im bodovi i motivisani su, zato što se bore za opstanak. Međutim ne mogu da shvatim da neko može biti motivisaniji od nas na Marakani, da pred svojom publikom zabeležimo još jednu pobedu i nova tri boda", rekao je Milojević.

Sa druge strane, Mladost GAT nalazi se u seriji loših rezultata još od velike pobede nad Partizanom u Humskoj. U poslednjih šest kola ne znaju za trijumf, a u međuvremenu su zabeležili četiri poraza i dva remija:

"Činjenica je da se Zvezda nalazi na prvom, a mi na poslednjem mestu. Dugo sam, međutim, u fudbalu i nikad unapred ne razmišljam o tome da će tim koji vodim neku utakmicu da izgubi. Daćemo sve od sebe kako bismo iznenadili prvaka i budućeg učesnika Lige šampiona, a sama utakmica ponudiće odgovor da li to možemo ili ne. Ne znam kako će na kraju biti protiv beogradskih crveno-belih, ali verujem u bolja ostvarenja mog tima protiv Kolubare i Mladosti iz Lučana, a onda i u plej-autu", izjavio je trener Mladosti, Nenad Lalatović.

Zvezda je vodeća na tabeli sa 73 boda, dok je Mladost na začelju domaćeg prvenstva sa svega 18 osvojenih bodova.

(UŽIVO) Crvena zvezda - Mladost GAT

01.04.2023. 19:58

KRAJ Crvena zvezda - Mladost GAT 4:2

01.04.2023. 20:08

VIDEO Crvena zvezda - Mladost GAT 4:2

01.04.2023. 19:55

90. minut: Gol! Katai rešava pitanje pobednika

Ipak će aktuelni šampion i lider na tabeli doći do pobede sa dva gola razlike. Aleksandar Katai je u samoj završnici meča uspeo po drugi put da se upiše u strelce, postavi rezultat na 4:2 i na taj način definitivno reši pitanje pobednika.

01.04.2023. 20:02

VIDEO Crvena zvezda - Mladost GAT 3:2

01.04.2023. 19:48

83. minut: Gol! Rakonjac pogodio za prvo vođstvo Zvezde

Rezervista, Marko Rakonjac, je u završnici meča doneo prvo vođstvo Crvenoj zvedi protiv novosadske Mladosti. Gelor Kanga je centrirao sa desnog boka, a talentovani napadač se fenomenalno snašao i zatresao mrežu gostiju.

01.04.2023. 19:38

73. minut: Najbolja prilika u drugom poluvremenu

Aleksandar Pešić se odlično zagradio u protivničkom šesnaestercu, a potom uposlio Aleksandra Kataija, koji je levom nogom pokušao da donese prvo vođstvo Zvezdi, ali je Marko Knežević ponovo bio na pravom mestu.

01.04.2023. 19:20

56. minut: Vigo oprobao udarac

Crvena zvezda je od starta drugog poluvremena u konstantnoj opsadi protivničkog gola, ali nije uspela da stvori neku ozbiljniju šansu. Prvi šut u okvir gola u nastavku uputio je rezervista, Aleks Vigo i to slabijom, levom nogom, te je Marko Knežević bez mnogo problema odbranio.

01.04.2023. 18:51

Poluvreme Crvena zvezda - Mladost GAT 2:2

Gosti su vođstvo imali dva puta, ali su domaći u oba navrata uspevali da neutralizuju prednost. Strelac golova za Mladost bio je Milan Vidakov u 11. i 33. minutu, dok su za Zvezdu pogađali Aleksandar Katai i Gelor Kanga.

01.04.2023. 19:15

VIDEO Crvena zvezda - Mladost GAT 2:2

01.04.2023. 18:52

47. minut: Gol! Kanga precizan sa bele tačke

Crvena zvezda je krajem prvog poluvremena došla do izjednačenja protiv Mladosti, drugog po redu. Đorđe Ćosić je igrao rukom u sopstvenom kaznenom prostoru, te je sudija Stevan Jeknić, pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Gelor Kanga i rutinski pogodio za 2:2.

45. minut: Igraće se još dva minuta

Jeknić je prvo poluvreme nadoknadio za 120 sekundi.

01.04.2023. 18:44

VIDEO Crvena zvezda - Mladost GAT 1:2

01.04.2023. 18:35

33. minut: Gol! Vidakov ponovo matirao Vasiljevića

Mladost je i drugi put u prvom poluvremenu došla do vođstva protiv Zvezde. Saša Marković je veoma dobro uposlio Milana Vidakova, koji je izbegao start Aleksandra Dragovića, a potom zaobišao Nikolu Vasiljevića i pogodio za 2:1.

01.04.2023. 18:32

29. minut: Šansa za Ivanića

Kings Kangva je na fenomenalan način dugom loptom proigrao Mirka Ivanića, koji ju je još lepše primio, ali je golman gostiju, Marko Knežević, bio odlično postavljen.

01.04.2023. 18:40

VIDEO Crvena zvezda - Mladost GAT 1:1

01.04.2023. 18:21

16. minut: Gol! Katai doneo izjednačenje

Aleksandar Pešić je ponovo sa boka, ovaj put desnog, poslao loptu u šesnaesterac gostiju, a Aleksadar Katai je odlično pratio i iz pada je sa druge stativa poslao u mrežu za 1:1. Dugo se proveravalo da li je Pešić bio u nedozvoljenoj poziciji, ali su sudije u VAR sobi utvrdile da je sve bilo regularno i gol je priznat.

01.04.2023. 18:16

14. minut: Stativa spasila Zvezdu

Imala je šansu Mladost da duplira vođstvo preko Saše Markovića u 14. minutu, ali nedostajalo je sreće. Bivši fudbaler Partizana je sa ivice šesnaesterca uspeo da savlada Nikolu Vasiljevića, međutim, lopta se od stative odbila u gol-aut.

01.04.2023. 18:29

VIDEO Crvena zvezda - Mladost GAT 0:1

01.04.2023. 18:14

11. minut: Gol! Mladost povela preko Vidakova

Nikola Janković se na sjajan način oslobodio svog čuvara i poslao pas na drugu stativu, odakle je Milan Vidakov bez probema smestio loptu u Mrežu za vođstvo Mladosti od 1:0.

01.04.2023. 18:12

9. minut: Velika prilika za Zvezdu

Aleksandar Pešić je odlično probio po levom poku i poslao loptu u peterac, gde je utrčavao Mirko Ivanić, koji je iz neposredne blizine poslao loptu daleko preko gola Mladosti.

01.04.2023. 18:01

1. minut: Utakmica je počela

Sudija Stevan Jeknić je dao znak za start utakmice, početni udarac izveli su gosti i krenuli u mirnu izgradnju napada.

01.04.2023. 17:12

Poznati sastavi

Crvena zvezda: Vasiljević – Eraković, Leković, Dragović, Rodić– Kangva, Kanga – Mitrović, Ivanić, Katai – Pešić