Zvezda slomila Mladost u zavšnici: Rakonjac i Katai "rastužili" Lalatovića

01.04.2023 20:00
Zvezda slomila Mladost u zavšnici: Rakonjac i Katai "rastužili" Lalatovića MN Press

Crvena zvezda je na svom stadionu uz veliku muku došla do trijumfa nad ekipom Mladost GAT 4:2 (2:2) u 28. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije. Čak dva puta su gosti dolazili do prednosti na ovom meču, ali su crveno-beli oba puta uspevali da poravnaju rezultat i na kraju slave.

Crvena zvezda - Mladost GAT 4:2 (2:2)

Stadion: "Rajko Mitić"

Sudija: Stevan Jeknić

Strelci: Katai u 18. i 90. minutu, Kanga u 47. minutu iz penala, Rakonjac u 83. minutu - Vidakov u 11. i 33. minutu

Crvena zvezda: Vasiljević – Eraković, Leković (od 46. Vigo), Dragović - Mitrović (od 46. Bukari), Kangva, Kanga, Rodić - Ivanić, Katai – Pešić (od 78. Rakonjac)

Mladost GAT: Knežević – Janković, Tanasijević, Jočić, Ćosić – Ilić, Denić – Marković, Bjeloš, Babić – Vidakov (od 68. Dal Belo)

Izabranici Nenada Lalatovića su odigrali zaista sjajnu utakmicu, pokazali su zube uz to što su bili organizovani i ofanzivni. Najbolji pojedinac u redovima novosadskog tima bio je Milan Vidakov, koji je dva puta uspeo da zatrese Zvezdinu mrežu, tako da nema sumnje da će ovaj dan dugo pamtiti.

Od samog starta su gosti krenuli ofanzivno i za to su nagrađeni u 11. minutu. Nikola Janković se na sjajan način oslobodio svog čuvara i poslao pas na drugu stativu, odakle je Vidakov bez probema smestio loptu u mrežu za vođstvo Mladosti od 1:0.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije Zvezda je izjednačila preko Aleksandra Kataija. Aleksandar Pešić je u 18. minutu sa desnog boka poslao pas na desnu stativu, odaklu je je katai sproveo iza leđa golmana Marka Kneževića.

Vidakov je svoj drugi pogodak postigao u 33. minutu i te je doneo drugo vođstvo svom timu. On je primio fenomenalan pas od strane Saše Markovića, nakon čega se oslobodio Aleksandra Dragovića, zaobišao Nikolu Vasiljevića i pogodio za 2:1.

Delovalo je da će se sa tim rezultatom otići na pauzu, ali da tako ne bude pobrinuo se Gelor Kanga. Dotadašnji junak, Vidakov, je nesmotreno igrao rukom u svom šesnaestercu, i Zvezdi je dodeljen jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Gabonac i bio precizan za 2:2.

Dugo je Zvezda u nastavku jurila preokret, ali je do njega došla tek u 83. minutu i to golom rezerviste, Marka Rakonjca. Gelor Kanga se našao u ulozi asistenta kada je sa desnog boka centrirao ka talentovanom napadaču, koji se odlično snašao i pogodio.

Konačan rezultat postavio je Aleksandar Katai u 90. minutu, kada je nakon odbitka uspeo da savlada Markovića.