pre 6 sati 23: 05
Briga manje za Alonsa: Jorgensen ide u Strazbur
Danski golman odlazi na pozajmicu u "bratski" klub iz Francuske
Fudbaleri Javora i IMT-a remizirali su 1:1 (1:1) u Ivanjici u sklopu drugog kola plej-auta MozzartBet Superlige Srbije.
Pre ove runde obe ekipe bile su pred imperativom pobede u Ivanjici, naročito domaći tim, koji za današnji rivalom zaostaje dva boda na tabeli, ali su na kraju morali da se zadovolje podelom plena.
Kada se pogleda statistika, IMT ima više razloga da žali, budući da je od 13. minuta imao brojčanu prednost na terenu zbog crvenog kartona Manojlovića i više opasnijih prilika. Ali, na žalost Beograđana, tim koji sa klupe predvodi Nebojša Jandrić nije imao više raspoloženih strelaca.
Nakon pogotka Stjuarta u ranoj fazi meča, IMT stigao je u 19. minutu do izjednačenja golom Lukovića iz penala. U nastavku susreta Beograđani su imali znatno veći posed lopte (70 odsto), više opasnijih prilika, u jednom trenutku pogodili su i okvir gola, ali nisu uspeli da materijalizuju svoje šanse i preteknu Voždovčane na 14. mestu tabele.
IMT je tako ostao na poziciji koja vodi u baraž sa 34 boda, dok je Javor u sličnoj situaciji sa dva manje.
U narendom kolu Beograđani dočekuju Radnik, dok Ivanjičane očekuje teško gostovanje u Novom Pazaru.
PLEJ-AUT, 2. KOLO
petak
Voždovac – Spartak 0:0
subota
Radnik – Novi Pazar 1:4 (0:2)
/Duronjić 82 - Adešina 25, Bojat 61, Srećković 31, 71/
Javor – IMT 1:1 (1:1)
/Stjuart 13 - Luković 19/
Železničar – Radnički 20.00 (AS4)
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
02.07.2025 21: 19
Srpski superligaši nastavljaju letnje pripreme za novu sezonu, a danas se čak sedam naših klubova iz elitnog ranga našlo na terenu.
08.04.2024 10: 30
Poslednje dve utakmice 29. kola Mozzart Bet Superlige biće odigrane u Beogradu i Ivanjici, gde će snage odmeriti IMT i Napredak, odnosno Javor i Mladost.
22.12.2023 17: 55
Fudbaleri Javora i IMT-a remizirali su 1:1 (0:1) u utakmici zaostalog, devetog kola Mozzart Bet Superlige Srbije.
22.12.2023 10: 58
Jesenji deo sezone u Mozzart Bet Superligi se primakao kraju i ostalo je da se odigra još samo 270 minuta fudbala pre nego što svi prvotimci odu na zasluženi odmor.
pre 6 sati 23: 05
Danski golman odlazi na pozajmicu u "bratski" klub iz Francuske
pre 7 sati 22: 49
Urugvajski napadač mogao bi karijeru da nastavi u Turskoj.
pre 7 sati 22: 35
Sudijski konsultat TV Arena sport ocenio suđenje Španca kao veoma dobro.
pre 7 sati 22: 33
Predsendik Svetske kuće fudbala pozvao visoke funkcionere da se sastanu u sredu u Maroku.
Ostavite komentar