Remi u Ivanjici: Javor i IMT podelili plen

22.12.2023 17:55
Mozzart Bet Superliga Srbije Superliga Srbije
Mozzart Bet Superliga Srbije

Fudbaleri Javora i IMT-a remizirali su 1:1 (0:1) u utakmici zaostalog, devetog kola Mozzart Bet Superlige Srbije.

Domaćini iz Ivanjice imali su inicijativu tokom čitavog meča, ali su do gola prvi došli gosti. U 34. minutu jedna duga lopta je stigla do Miloša Lukovića, koji je prikazao sav svoj talenat i sjajnim driblingom izbacio čuvara iz igre, potom se namestio i uputio neodbranjiv udarac iza leđa Strahinje Manojlovića.

Javor je nakon poluvremena krenuo svim silama u napad i imao je nekoliko šansi da dođe do izjednačenja, a najbolji je imao Ibrahim Tanko koji je pokušao glavom sa pet metara, ali je Miloš Gordić sjajnom paradom zaustavio udarac igrača iz Gane.

Poravnanje Javoru doneo je Petar Gigić u 60. minutu. Posle kornera pomalo nespretno na gol liniji reagovao je iskusni Jagoš Vuković, a na loptu je glavom naleteo Gigić i tako ispostaviće se postavio konačan rezulat.

Ivanjičani su želeli sva tri boda, igralo se isključivo na polovini "traktorista", koji su u 81. minutu ostali i bez Zarije Lambulića koji je zaradio drugi žuti karton. Ipak, IMT je sa igračem manje uspeo da se odbrani i zasluženo dođe do boda.