Šljivić i Rodić pogađali za pobedu Zvezde protiv IMT-a

03.04.2024 20:57
Fudbaleri Crvene zvezde MN Press
Fudbaleri Crvene zvezde

Nakon remija u "večitom derbiju", Crvena zvezda ne prestaje da pobeđuje, a večeras je na stadionu "Rajko Mitić" nadigran novobeogradski IMT  u 28. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije- 2:0 (1:0).

Crveno-beli su od starta krenuli furiozno i već u četvrtom minutu su poveli. Gelor Kanga je poslao izvanredno dodavanje ka Jovanu Šljiviću, a ovaj se još bolje snašao i matirao Aleksandra Kneževića za početnu prednost domaćina.

IMT se posle toga malo opustio i zaigrao porpilično ofanzvino. Imali su "traktoristi nekoliko prilika, ali je Omri Glazer uspevao da sačuva svoju mrežu, dok su na drugoj strani njegovi saigrači propustili priliku da postignu drugi gol.

Ipak, kako je počelo prvo, tako je startovalo i drugo poluvreme. Zvezda je krenula ofanzivno, a sada je grešku odbrane IMT-a kaznio Milan Rodić. Došla je lopta do levog beka aktuelnog šamopiona na ivici šesnaesterca, a on je bez oklevanja, dobrim udarcem levom nogom plasirao u mrežu rivala.

Posle drugog gola bilo je jasno da će tri boda ostati u Ljutice Bogdana, ali je IMT "očajnički" pokušavao da dođe makar do počasnog pogotka i to mu je umalo pošlo za rukom.

Posle jedne sjajne akcije loptu je na drugu stativu poslao Irfan Zulfić, a tamo je bio Vladimir Radočaj, koji se propisno obrukao.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobeda Zvezde, koja je sada prva na tabeli SLS sa 71 bodom, četiri više od Partizana, a u sledećem kolu izabranici Vladana Milojevića gostovaće Radniku, dok će IMT dočekati Napredak.

Crvena zvezda - IMT 2:0 (1:0)

Stadion: Rajko Mitić
Sudija: Miloš Milanović
Strelci: /Šljivić 4, Rodić 48/

Crvena zvezda: Glazer – Mimović, Spajić, Điga, Rodić (od 83. Radojević) – Kanga (od 83. Knežević), Hvan (od 59. Stamenić) – Olajinka, Ivanić, Šljivić (od 59. Katai) – Kraso (od 76. Sremčević).

IMT: Knežević – Lutovac (od 61. L. Luković), Lambulić, Delević, Džinović – Bastaja (od 46. Ćirković), Kijevčanin (od 46. Zulfić) - Krstić, Radočaj (od 81. Bilaps), Terzić – M. Luković (od 61. Jović).