(VIDEO) Mudrinski "izbunario" pobedu Spartaka protiv Javora, IMT "preokrenuo" Mladost

15.04.2024 19:57
Ognjen Mudrinski, strelac za pobedu Spartaka nad Javorom MN Press
Ognjen Mudrinski, strelac za pobedu Spartaka nad Javorom

U dve utakmice istog večernjeg temina 30. kola Mozzart Bet Superliga Srbije, videli smo jednu pobedu domaćina i jedan trijumf ekipe sa strane, jer je Spartak u zadnji čas slomio otpor Javora pred svojom publikom - 1:0, a IMT "preokrenuo" tok gostovanja na terenu Mladosti - 1:2 (1:0).

U Lučanima su gosti imali više od igre dobar deo meča, pa opet nisu uspeli da iskoriste nijedan od četiri šuta u okvir gola tokom prvog poluvremena, dok je domaćin samo jednom naciljao centar mete i pogodio ga pre pauze.

Malo pošto su izvisili za vođstvo, zbog poništenog gola Lukovića (36), Beograđani su pali sa bele tačke. Sudija je svoju odluku potvrdio uz konsultaciju video tehnologije, pa je start Ćirkovića (42) sankcionisan penalom, kog je realizovao Aleksandar Varjačić (45+1).

Iskusni vezista šutnuo je dovoljno jako i precizno da Miloš Gordić nije mogao da zaustavi loptu, iako je prokljuvio ideju izvođača jedanaesterca i bacio se u pravu stranu u prvom minutu nadoknade vremena.

To, međutim, nije demoralisalo superligaškog debitanta iz prestonice, iako je u drugom delu megdana sa učesnikom dolazećeg plej-ofa izgubio prednost u posedu lopte. Nastavio je da se drži zauzetog kursa i stvara dobre šanse.

Dva puta se posrećilo IMT-u. Nikola Terzić glavom je doneo izjednačenje, pošto je odlično reagovao na odbitak o stativu, posle pokušaja Miloša Lukovića (54), a domaći igrač Ivan Milošević je u nameri da osujeti drugi pogodak rivala lično savladao timskog kolegu Sašu Stamenkovića (56).

Trudila se Mladost svim silama da makar izvuče remi, imala je i prilika za to, a jedan gol joj je poništen, jer je lopta izašla van terena pre nego što ju je Marko Veličković smestio u mrežu (69).

U Subotici su iste mirovale sve do bonus minuta (90+1), kada je Ognjem Mudrinski iz kaznenog prostora doneo minimalac Spartaku. Nemanja Krsmanović mu je spustio loptu, a iskusni napadač nogom zakucao tri boda protiv Ivanjičana, posle čega se oštrim pogledom obratio nekom na tribinama.

Zasluženo su "golubovi" slavili, obzirom na to da su bili konkretniji i smisleniji u nastojanjima da dođu do pobede, koja im je donela skok na 10. mesto na tabeli SLS, pred predstojeći plej-aut.