Zvezda lako savladala Železničar, crveno-beli bez primljenog gola već osam utakmica

Autor: Kosta Simetić

14.04.2024 19:00
Fudbaleri Crvene zvezde MN Press
Fudbaleri Crvene zvezde

Nije delovalo ubedljivo, ali je na kraju ipak tako bilo. Crvena zvezda nadigrala je na svom terenu ekipu Železničara iz Pančeva 3:0 (1:0) u poslednjem, 30. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Bili su izabranici Vladana Milojevića veliki favoriti na ovom meču i tu ulogu su opravdali. Kontrolisali su utakmicu, imali veći posed, uglavnom se igralo na polovini Železničara i kada se sve to skupi dobijemo ubedljivu pobedu ekipe iz Ljutice Bogdana.

U prvih pola sata utakmice, Zvezda uopšte nije stvarala prilike, a treba i pohvaliti Železničar koji se veoma dobro i organizovano branio, ali je koncentracija opala u najgorem momentu. Naime, u 45. minutu posle zbrke u kazenenom prostoru lopta je došla na levo krilo gde je bio Osman Bukari, koji je odlično centrirao, a Mirko Ivanić je glavom matirao Milana Mijatovića.

Odmah nakon postignutog gola, veliku šansu imao je Šerif Endiaje, ali je stativa zaustavila "devetku" aktuelnog šampiona Srbije.

Drugo poluvreme počelo je veoma slično kao prvo. Osim udarca koji je ka golu Železničara uputio Piter Olajinka, domaćini nisu uspevali da stvore neku veću šansu i tako povise svoju prednost.

Ipak, ulazak Aleksandra Kataija u 71. minutu sve je promenila. Samo 60 sekundi nakon ulaska, Zvezdin "Magiko" je dobio loptu na desnom boku i onda ju je fantastično poslao u srce šesnaesterca gde je bio Endiaje, kome je ostao lakši deo posla.

Pobedu je overio Olajinka u 86. minutu. Oduzela je Zvezda loptu na sredini terena, Jovan Šljivić je dodao do Nigerijca, a ovaj je imao pregršt opcija. Rešio je da šutira i ta odluka se ispostavila kao ispravna.

Crveno-beli trenutno imaju sedam bodova prednosti, ali i meč više od drugoplasiranog Partizana.

Crvena zvezda - Železničar 3:0 (1:0)

Stadion: "Rajko Mitić"
Sudija: Danilo Nikolić
Strelci: /Ivanić 45, Endiaje 72, Olajinka 86/

Crvena zvezda: Glazer – Mijailović, Spajić, Dragović (od 60. Dragović), Rodić – Stamenić, Hvan (od 80. Knežević) – Bukari (od 60. Šljivić), Ivanić (od 70. Katai), Olajinka – Endijaj (od 80. Kraso).

Železničar: Mijatović – Obradović, Balaž, Stanković (od 89. Gajić) - Maisa, Đorđević, Knežević (od 58. Grgić), Kovačević (od 58. Maks), Hajdin (od 69. Trifunović) - Romanić, Pavlov (od 58. Jovanović).