Autor: Kosta Simetić

11.11.2023 20:05
Crvena zvezda preživela teško gostovanje u Pančevu, Mijatović ponovo heroj crveno-belih MN Press

Barak Bahar je izbegao otkaz. Navijači Crvene zvezde ponovo su preživeli jedan rolerkoster emocija, a njihov voljeni klub je na kraju uspeo da pobedi posle preokreta Železničar iz Pančeva u gostima 2:1 (0:1) u 15. kolu MozzartBet Superlige Srbije.

Nije dobro počelo za crveno-bele. Iako su imali loptu u nogama nisu bili konkretni sa njom. Železničar se branio u niskom bloku i čekao je svoju priliku.

A u 16. minutu ju je i dočekao. Aleksandar Đorđević je sa desne strane uputio savršen centaršut ka Lazaru Romaniću koji je bio nebranjen u srcu kaznenog prostora i rutinski glavom savladao Zorana Popovića.

TEKSTUALNI PRENOS UTAKMICE

Do kraja prvog dela igre Beograđani su pokušavali da dođu do izjednačujućeg pogotka ali im to nije polazilo za rukom, te je trener Bahar morao da reaguje. Na poluvremenu je Šerifa Endiaja i Milana Rodića zamenio Jovanom Mijatovićem i Lazarom Nikolićem, a već u 55. minutu iz igre su izašli Aleksandar Katai i Kings Kangva, dok su na teren istrčali Mirko Ivanić i Osman Bukari.

Upravo je Ivanić u 61. uspeo da dođe do gola. Sjajno je utrčao iz drugog plana i ušao u šesnaesterac, a onda pribrano i sigurno nadmudrio Mladena Živkovića.

Nastavila je Zvezda da napada i za to je ubrzo bila nagrađena. Gelor Kanga je izveo slobodan udarac i loptu poslao na peterac gde je Mijatović bio najspretniji i uspeo da zatrese mrežu rivala i donese nova tri boda svom timu.

Do 60. minuta se činilo da su dani Baraka Bahara na "Marakani" odbrojani, ali su ga spasili rezervisti, i verovatno mu produžili mandat barem do utakmice sa Jang Bojsom u Ligi šampiona.

Železničar - Crvena zvezda 1:2 (1:0)

Stadion: SRC Mladost
Sudija: Marko Ivković
Strelci: Romanić u 16. minutu za Železničar i Ivanić u 61. i Mijatović u 76. minutu za Crvenu zvezdu

Železničar: Živković - Lakićević, Balaž (od 9. Gajić), Stanković, Konatar - Grgić (68. Šušnjar), Pantelić (83. Purtić) - Romanić, Đorđević (83. Jovanović), Hajdin - Pavlov (68. Knežević).

Crvena zvezda: Popović - Điga, Dragović, Rodić (od 46. Nikolić) - Nedeljković, Kanga, Kangva (55. Ivanić), Lučić (79. Hvang) - Katai (55. Bukari) - Olajinka, Endijaj (od 46. Mijatović).