Javor minimalnim rezultatom savladao Mladost: Šarić doneo tri boda klubu iz Ivanjice

08.04.2024 20:23
Fudbaler Javora MN Press
Fudbaler Javora

Fudbaleri Javora su savladali Mladost iz Lučana 1:0 (0:0) u 29. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije. Jedini pogodak na utakmici postigao je Marko Šarić.

Meč je započeo bez većih prilika na obe strane. Najbolju šansu za pogodak je u prvih 45 minuta imao domaćin preko Luke Gojkovića. Kapiten Javora je nakon centaršuta šutirao glavom, a lopta je proletela pored stative. Na poluvreme se tako otišlo bez golova.

Drugi deo igre je bolje otvorila ekipa iz Ivanjice. Odličan kontra napad u 66. minutu je Šarić krunisao pogotkom. Trudili su se gosti iz Lučana da stignu do izjednačenja, ali je ipak viđen samo jedan gol u poslednjoj utakmici kola.

Mladost će uprkos porazu igrati plej-of Superlige Srbije jer se nalaze na sedmom mestu. Sa druge strane Javor će igrati plej-aut, a trenutno zauzimaju 12. poziciju.