(KRAJ) Crvena zvezda - Radnički 1923, 5:0 : Crveno-beli "izrešetali" Kragujevčane i dodatno pobegli Partizanu

17.03.2024 16:49
fudbaleri Crvene zvezde MN Press
fudbaleri Crvene zvezde

U derbiju 26. kola Mozzart Bet Superlige Srbije, vodeća Crvena zvezda na stadionu "Rajko Mitić" od 16 časova dočekuje Radnički 1923, a TV Arena sport će i ovog puta biti na licu mesta, da ovdašnjim ljubiteljima fudbala prenese dešavanja u sudaru lidera i jedinog tima sa svih šest pobeda u prolećnom  delu sezone.

Branilac titule, iz Ljutice Bogdana, posle remija u 172. "večitom derbiju" izašao je na kraj sa niškim Radničkim, ove srede, a kako je Partizan izgubio svoj duel, crveno-beli su ponovo izbili na vrh tabele. Gde bi i da ostanu ne samo posle današnjih 90 minuta već do kraja borbe za sedmi vezani šampionski naslov.

Gosti, pak, imaju svoju računicu i nikada veće evropske ambicije. Kako su u šest poslednjih rundi SLS ostvarili sve pobede i ušetali među kandidate za UEFA takmičenja, sledeće sezone, trener Feđa Dudić i njegovi izabranici smatraju da imaju pravo da veruju da mogu "nauditi" Vladanu Milojeviću i njegovim pulenima.

Crvena zvezda - Radnički 1923 5:0 (2:0)

Beograd

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Jovan Šegrt

Strelci: Stamenić 10, Šerif 20, 50, Hvan 68, Katai 76. minut

Žuti karton: Simović, Ristić, Zorić (Radnički 1923)

Crveni karton: Simović u 48. (Radnički 1923)

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Glazer – Mijailović, Spajić, Điga, Rodić (od 81. Radojević) – Kanga (od 64. Katai), Stamenić (od 64. Mimović) – Bukari, Hvan, Ivanić (od 64. Olainka) – Endijaj (od 70. Sremčević).

RADNIČKI 1923 (4-2-3-1): Leković – Ćosić, Šerbečić, Simović, Dadić - Aleksić (od 68. Đurić), Ristić (od 68. Bukumira) - Vidosavljević (od 68. Ivelja), Bevis (od 52. Zorić), Vižđi (od 52. Mitrović) - Gluščević.

(UŽIVO) Crvena zvezda - Radnički 1923

17.03.2024. 17:54

KRAJ Zvezda ubedljivo do novih bodova

Crveno-beli su od početka do kraja bili bolji tim, a pošto su na početku drugog poluvremena ostali s čovekom više u polju nisu propustili priliku da se našutiraju i s još tri gola zaokruže ubedljiv trijumf.

17.03.2024. 17:40

76. minut: GOOOL! Katai produžio listu strelaca

Nema kraja agoniji, do ovog kola, tokom proleća neporaženog Radničkog 1923. Aleksandar Katai je poslednji zadao udarac protivniku, svojim 108. golom u Zvezdinom dresu. U svom, majstorskom stilu, ponovo posle ulaska sa klupe.

17.03.2024. 17:32

68. minut: GOOOL! Hvan pojačava potop Kragujevčana

Zvezdi nije dovoljna već kaparisana pobeda, hoće da je učini još ubedljivijom. Tako se Hvan priključio "egzekutorima". Olajinka je uradio pola posla, pa je Južnokorejcu ostalo "samo" da se ubaci u idealnom trenutku iz iz kaznenog prostora uveća ionako veliku zalihu Milojevićevog sastava.

17.03.2024. 17:30

59. minut: Mijailović promašio iz velike prilike

Ivanić je nastavio da deli sjajne lopte, a novu je poslao do Mijailovića koji je mogao da bira gde će gađati, međutim igrač sredine terena neometan je poslao loptu pravo u Lekovića.

17.03.2024. 17:27

56. minut: Bukari pogodio golmana, Điga šutirao pored gola

Zvezda je iznudila korner preko Bukarija, koji je jako šutirao sa desne strane, ali u golmana. Usledio je korner posle kojeg je zapretio Điga, ali je i njegova lopta preusmerena u neželjenom smeru.

17.03.2024. 17:16

50. minut: GOOOL! Endijaj momentalno koristi višak igrača

Endijaj Šerif je odradio ogroman posao u pet minuta nastavka. Prvo je iznudio dva žuta kartona i isključenje Simovića, a potom u 50. minutu, na asistenciju Ivanića, pogodio drugi put. Zvezdi se smeši novi trijumf.

17.03.2024. 17:14

48. minut: Drugi žuti karton za Simovića

Kragujevčani su u velikom problemu, pošto je Simović u 48. minutu dobio drugi žuti karton i, uprkos protestima kod sudije, ostavio svoje kolege u brojčano potčinjenom položaju. Dva puta, za samo tri minuta nastavka, kapiten je na nedozvoljen način zaustavio Endijaja.

17.03.2024. 17:08

Krenuo drugi deo susreta

Ekipe su se vratile sa pauze, svako sa svojom idejom i planom kako da je sprovede. Domaćin će verovatno pokušati da još jednim pogotkom uđe u zonu konfora, dok gosti moraju da zapnu iz sve snage, odnosno krenu na sve ili ništa, ako žele da izbegnu prvi poraz posle više meseci.

17.03.2024. 16:51

Poluvreme: Crveno-beli konkretniji i precizniji

Zvezda zasluženo vodi posle prvog poluvremena, jer je bila ofanzivija i konkretnija, najzad i preciznija. Lider je imao veći posed lopte i brojnije šanse, a vezista sa Novog Zelanda i napadač iz Senegala našli su način da to kapitalizuju. I daju "for" svom timu ka novoj prvenstvenoj pobedi.

17.03.2024. 16:43

38. minut: Gosti sve češće na suprotnoj polovini terena

U poslednjih nekoliko minuta, Kragujevčani su u više navrata prilazili Glazerovom prostoru, u nameri da ugroze čuvara mreže iz Izraela. Uglavnom preko Bevisa, ali za sada bez efekta. Iz jedne šanse šutirao je malo pored stative, međutim taj pogodak ne bi bio priznat, da se desio, jer mu je prethodio ofsajd tokom akcije.

17.03.2024. 16:34

28. minut: Zvezda rutinski kontroliše dešavanja

Posle radnih 2:0, crveno-beli su malo spustili loptu, mada i dalje ne odustaju od golova. Samo rutinski kontrolišu dešavanja na terenu. Rival pokušava da izađe iz obruča, ali retko uspeva.

17.03.2024. 16:26

20. minut: GOOOL! Endijaj duplirao prednost šampiona

Mijailović je u 20. minutu poslao loptu sa desnog krila u peterac, a Šerif Endijaj je petom, sa prve stative, udvostručio prednost. Radničkom preti katastrofa, ako se ne trgne. Pre svega u defanzivi. Između dva pogotka mogao je i Bukari da se upiše u strelce, ali ga je Leković sprečio odličnom intervencijom.

17.03.2024. 16:16

10. minut: GOOOL! Prve velika šansa za domaćina i gol Stamenića

Prvi gol na utakmici došao je posle trećeg kornera za Crvenu zvezdu. Pogrešio je golman gostiju, što je iskoristio Marko Stamenić, pošto se "pojavio" da sa leve strane, sasvim izbliza, iskoristi lošu procenu Lekovića i donese prednost agilnom i motivisanom domaćinu.

17.03.2024. 16:13

9. minut: Otvoren fudbal na "Rajku Mitiću"

Oba tima već u prvim minutima pokazuju da su raspoložena za otvoren fudbal, Zvezda nešto češće napada, ali ni Radnički ne želi da se samo brani.

17.03.2024. 16:05

Minut ćutanja, pa prvi napad

Krenula je potencijalno najsadržajnija utakmica 26. runde šampionata Srbije, pre koje su se svi na terenu i tribinama, minutom ćutanja, oprostili od nedavno preminulog profesora Veljka Aleksića. Čuvani zvezdaš ostao je upamćen kao autor studije o petogošnjem planu Crvene zvezde, koju je usvojila Skupština kluba 1986. godine. Reč o najvažnijoj studiji u istoriji kluba, koja je imala za cilj da Crvena zvezda u narednih pet godina osvoji evropski trofej, što se i desilo 1991. godine, kada su crveno-beli postali prvaci Evrope u Bariju.

17.03.2024. 15:53

Statistika ubedljivo na strani crveno-belih

Zvezda i kragujevački Radnički sastali su se 56 put do sada. U okviru nacionalnog prvenstva su odigrana 32 meča, pet utakmica u Kupu Srbije, a njih 19 je bilo prijateljskog karaktera. Zvezda je trijumfovala na 42 duela, 11 puta smo odigrali nerešeno, a samo u tri navrata je slavio Radnički 1923. Gol razlika iznosi 117:24 u korist Crvene zvezde. U poslednjoj utakmici, u okviru 11. kola šampionata, slavili su beogradski crveno-beli sa 3:4 na stadionu "ČIka Dača", a strelci za goste su bili Piter Olanjinka i Mirko Ivanić (po dva puta). Međutim, zbog nepravilnosti u protokolu, meč je registrovan službenim rezultatom 0:3.

17.03.2024. 15:41

Feđa Dudić: Već smo pobednici, jer nas Zvezda i njeni navijači nikada nisu tako ozbiljno shvatali

Trener Radničkog 1923 s velikim poštovanjem i divljenjem govori o domaćinu, svestan svih njegovih kvaliteta. Ali i veruje da sa svojim timom može da "ostane na nogama" na najvećem stadionu u zemlji.

"Utakmica sa Zvezdom pruža nam priliku da se odmerimo sa jednom od najboljih ekipa u ligi. Da pretimo jednoj ekipi koja je igrala Ligu šampiona sa Mančester Sitijem, Lajpcigom i Jang Bojsom, i koju pritom niko nije nadigrao na stadionu Rajko Mitić, bilo bi suvišno, ali sam isto tako uveren da smo u stanju da pariramo Zvezdi u većem delu utakmice. Trenutna forma daje nam za pravo da se nadamo još jednom dobrom izdanju, pa ćemo videti šta će nam na kraju to doneti... Mi smo već u samom startu pobednici jer nas Zvezda i njeni navijači nikada nas nisu tako ozbiljno doživljavali. To je velika dobit za nas, ali i obaveza da pokušamo da se predstavimo u što boljem svetlu... Pokušaćemo da budemo ofanzivni u onoj meri koliko nam to protivnik dozvoli", rezonuje stručnjak iz Bosne i Hercegovine.

17.03.2024. 15:34

Vladan Milojević: Radnički igra fenomenalno, mi fokusirani na nas

Trener Crvene zvezde, Vladan Milojević, ishvalio je rivala, ali i potencirao koliko je njegovom stručnom štabu i ekipi važno da se pre svega i najviše bave sobom.

"Pritisak uvek postoji i uvek će biti prisutan. Pred utakmicu u Nišu sam rekao, kao što ću to učiniti i sad fokusirani smo samo na našu igru i rezultate... Rezultati Radničkog su za respekt. Igraju fenomenalno, nije lako napraviti seriju, kao što su to oni učinili. Nastupaju dobro, agresivno, požrtvovano, nadahnuto, svaka im čast. Čestitam na tome treneru Radničkog, njegovom stručnom štabu, kao i samim igračima. Pokazali su da su odlična ekipa i da su u dobroj formi", reči su povratnika na mesto stratega u najvećem srpskom klubu.