Salernitana otkinula dva boda Romi: Veteran Kandreva opet koban po Murinja

20.08.2023 20:34
Salernitana otkinula dva boda Romi: Veteran Kandreva opet koban po Murinja Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Salernitana je ponovo Rim napustila uzdignutih ruku. Prošle sezone su odigrali muški 2:2, a večeras, na startu nove sezone Serije A, imali su reprizu 2:2 (1:1).

Ponovo je veteran Antonio Kandreva (36) bio koban po Žozea Murinja. U karijeri, igrao je za Lacio, Inter, Sampdoriju preko 25 mečeva protiv Rimljana i postigao samo jedan gol. A, u dresu Salernitane u tri susreta, prošle i ove sezone, postigao je čak tri!

Dobro je meč otvorio domaćin. Andrea Beloti je u 8. minutu zatresao mrežu i uzalud se radovao jer je on poništen zbog ofsajda. Ipak, devet minuta kasnije je ispratio dobar centaršut i doneo "vučici" prednost. Nisu se gosti naigrali fudbala u prvih pola sata, ali je onda Kandreva u 36. minutu udarcem sa distance izjednačio.

I nije to bilo sve od veterana. Odlično je primio centaršut Bradarića i efektno završio akciju šokirajući navijače domaćina. Roma je očekivano napala iz svih oružja, Beloti je bezuspšeno tražio penal, a El Šaravi je u 78. minutu pogodio prečku. Ipak, naleti Rome su se isplatili u 82. minutu kada je posle kornera novajlije Leandra Paredesa golgeter Andrea Beloti zatresao mrežu Očoe i izjednačio na 2:2. Do kraja je Salernitana uspela da se odbrani, osvojila je vredan bod kao i prošle sezone.

Sasuolo je bez Uroša Račića poražen od Atalante 0:2 (0:0). Kupio je gost iz Bergama od Milana mladog Belgijanca De Ketelera, a on je bio "meč viner". Zaigrao je u drugom poluvremenu i posle prečke, rešio je meč u 84. minutu kada je pogodio udarcem glavom. U nadoknadi je Zortea potvrdio pobedu.