Autor: Mateja Petković

22.05.2023 20:45
Pogodak Nemanje Matića u remiju sa Salernitanom: Srpski vezista spasio Romu poraza Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Roma je u 36. kolu italijanske Serije A na "Olimpiku" remizirala sa Salernitanom 2:2 (0:1), pa je tako otežala sebi posao da obezbedi jedno od mesta koje vodi na međunarodnu scenu.

Izabranici Žozea Murinja su dva puta gubili na ovom meču, a da se izbegne poraz pomogao je srpski vezista, Nemanja Matić, koji je u 83. minutu zatresao mrežu gostiju i doneo bod domaćinu.

Salernitana je povela u 12. minutu pogotkom Antonija Kandreve posle asistencije Lasane Kulibalija. Roma je postigla izjednačujući gol u četvrtom minutu nadoknade prvog dela, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Rožer Ibanjez.

Ipak, u 47. minutu je Stefan El Šaravi bio precizan i pogodio za 1:1. Gosti nisu poklekli nakon toga, već su u 54. minutu stigli do novog vođstva. Krištof Pjontek je uposlio Bulajea Diu, a ovaj se dobro snašao i postavio rezultat na 2:1.

Kao što je već pomenuto, bod Romi doneo je Nemanja Matić u 83. minutu. Lopta se posle kornera odbila do iskusnog veziste, a on ju je slabijom desnom nogom poslao iza leđa golmana Giljerma Očoe.

U narednom kolu Roma će gostovati Fiorentini, dok će Salernitana na svom terenu dočekati Udineze.